1 yaş için hangi kitaplar?

reyhani soruyor: 6

ali kağan 1 yaşını doldurdu,kitaplara ilgisini çekmek istiyorum, renkli resimli sesli vs...  ne tür kitaplar önerirsiniz?, şimdiden teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


elifinannesii

Ne kadar erken başlansa okadar iyi biz 8atlikken başladıklarında Çircir böceği gibi 3kelimeli cümleler kuruyor şarkılar söylüyor ilk sözlüğüm diye bir kitap var mor kedi yayın evi sekili resimi en cok onu kullandik170nesne var icinde hepsini ezberledik öneririm birde kedi resmi ve yapay kedi tüyü koyün resmi ve koyün tüyü olanlar var onu alabilirsiniz


fistikcik

Burada çoğu arkadaşın çok güzel kitap listeleri var. Nurturia'daki daha önceki sorularda arama yaparak bulabilirsiniz.
Ama biliyor musunuz, aslında hangi kitaplar olduğu çok önemli değil bu yaşta. Ben geçen gün çocukluğumdan kalma Ayşegül serisinden bir kitabı gösterdim kızıma. Bayıldı. Hikayesine, ya da resimlerine değil. İçinde bir köpek vardı ve kızım bu aralar kedilere köpeklere çok meraklı. Hatta sürekli "Hav hav" deyip duruyor :)
Siz de içinde türlü hayvanlar olan herhangi bir kitabı alırsanız ve bebeğinizle birlikte hayvanların seslerini çıkararak okursanız mutlaka ilgilenecektir. Hayvanlar sadece bir örnek. "İlk kelimelerim" tarzı kitaplar da (içinde türlü nesneler, meyveler, sebzeler, taşıtlar vs var) ilgilerini çekiyor. Benim tercihim sesli-müzikli vs kitaplardan yana değil. (Hatta fazla uyaranlı olarak gördüğüm sesli oyuncakları da tercih etmiyorum) Çünkü kitabı kitap olarak tanımasını ve sevmesini, ses çıkaran bir oyuncak gibi görmemesini istiyorum.


reyhani

Cevaplar için teşekkürler..._dimple_

dokun hisset kitapları ve bebek koala serisi önerebilirim ben de


reyhani

teşekkürler..Cevaplamak için Üye ol