11 aylık oğlum katı gıdaları reddediyor

ra_she_de soruyor: 7

Merhabalar

11,5 aylık bir oğlum var. 6. ayında ek gıdalara başladık 7. aydan beri de kahvaltı ve köfte, tavuk yemeye başlamıştık. Kahvaltısını hiç bulamaç haline getirmedim hep tek tek yedi bir sorun yaşamamıştık. Ama son günlerde verdiğim katı gıdaları reddetmeye başladı. Diliyle ya da eliyle geri çıkarıyor. Ne yaptıysam yediremedim. Köfteyi balığı tavuğu çok sevdiği halde şu anda kesinlikle yemiyor. Genel olarak iştahsızlık da var ama çorbaları zor da olsa yediriyorum. Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı?? Tekrar katı gıdaları yemesini nasıl sağlayabilirim?

şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


hulya_Oyku

Diş çıkarıyorsa iştahsızlık yapabilir. Ağrısı olduğu için katı gıdaları reddediyordur. Bulamaç haline getirmesenizde biraz daha ufak parçalara ayırıp yumuşatarak yedirmeyi deneyebilirsiniz.


ra_she_de

4 tane diş çıkardı hiç böyle yapmamıştı. Belki de dişten dişe farkediyordur. Baya küçük parçalara bölüyorum çatalla eziyorum yine de yemiyor. İnşallah geçicidir çok üzülüyorum çünkü geçen ay da hiç kilo almadı :(


merve_furkan

büyük bir ihtimal azı dişleri iştahzılık yapıyordur ben ön dişleri için 1.5 ay çektım iştahsızlıgını..üstelik 500gr verdık bu aralar toparlanıyoruz dönemseldır .yoğurt rahatlatır rahat yutar.


DRK

kesinlikle dişlerdendir derdi.bir süre devam eder.kolay gelsin...


ra_she_de

teşekkürler herkese çok zormuş bu iştahsızlık inş geçici bir durumdur


batucum

merhaba geçti mi acaba diye merak ettim. ne kadar sürdü? benim oğlum 6,5 aylıktan itibaren reddetiyor. illa biberon ve deva sütü.


ra_she_de

batucum merhaba sorunuzu yeni gördüm evet geçti bu durum. hastalık dönemlerinde yine ara ara yemek istemediği oluyor bende zorlamadan o dönemde çorba muhallebi tarzı şeyler veriyorum. siz yine ufak ufak alıştırmaya çalışın sevdiği şeylerle  Cevaplamak için Üye ol