çalışan anne ve bebeğin diş sancısı

sehergil soruyor: 4

Oğlum heralde diş sancısı çekiyor. Paranox fitil veya dolven şurup ver dedi doktorumuz. Bu sancılı dönemi sizler nasıl atlattınız?
2 gecedir ne oğluşum ne de ben uyuyamıyoruz. Çalışınca sabah da erken kalkmak zorundayız. Çok yorgunum lütfen yardım edin

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CokBilmis

Bence bebekler diş çıakrtırken sancı çekmiyorlar.

Ben kendimi 6 yaşında süt dişlerimid ökerken hatırlıyorum. Hiç de acı yoktu.

Kızım şu anda 27 aylık ve son azılarını çıkartıyor. Kocaman dişler, 4 kök de ayrı ayrı patlıyor. Eli de ağzında sürekli. "Acıyor mu?" diye soruyorum "Hayır" diyor.

Bence bebekler bu sürede acı çekmiyorlar. Huysuzluklarının sebebi başka bir şey olmalı. Belki de ağızlarında değişik bir şeyler olduğunu fark ediyor, korkuyor ve huzursuzlanıyorlar.

Bu nedenle ben ağrı kesici hiç kullanmadım. 27 aydır kızıma hiç ilaç vermedim. Diş etlerini uyuşturan jellerden de kullanmadım.

Benim kızım huysuz bir bebek. İlk dişleri çıkarken de ortalığı birbirine katmış, saçımı başımı yolmuştu (Hala sinirlenince yolar beni). Üstelik kendisine dokunulmasından da hiç hoşlanmaz. Ben de çareyi portatif hamak (çingene beşiği) almakta bulmuştum. 6. ayından 20. ayına kadar öğlen uykularını hamakta uyudu. Çok zorlandığımız diş çıkarma, hastalık vs dönemlerinde gece uykularını da hamakta almıştı ilk yıl.

En son 1-2 ay evvel yine bir misafirliğe gittiğimizde hamağında uyudu. Hamak benim hayatımı kurtardı. Tavsiye ederim.


ozgeoyku

kızmda ılk dısını dun cıkardı ve bız dısı gorunce farkettık ne huysuzluk ne uykusuzluk olmadı keyfı yerınde  sanırım cok bılmısınde dedıgı gıbı baska bırsey onları huzursuz eden belkı bıryerı agrıyordur balkı baska bırsey bıldıgım kadarıyla da paranax fıtıl agır gelır yınede bebegınızı en ıyı sız tanırsınız kolaylıkla cıkarsın dıslerını...


ayberke

Bazı çoçuklarda diş çok rahat çıkarken bazılarında zor çıkıyor.Bizmkide zor olanlardandı ama biz jel falan hiç kullanmadık.Bizde ateş burun akıntısı hapşırık gibi şeyler olurdu.Ateşimiz 38,2 falan olunca şurup verirdik.zaten 2 falan sürerdi.Sonra geçerdi.Ama bunu tüm dişlerde çektik.Gece çoçuğun burnu tıkalı olabilir dik konumda yatırmaya çalışın odayı nemlendirin.Ateş olursa ateş düşürü verin biz hep böyle atlattık.


sehergil

Sağolun arkadaşlar bu ara daha iyiyiz. Sık uyanmıyoruz.
Sık kalkmaların ve ağlamaların sebebini bilmiyoruz ama hala.
Sebebini bulan varsa bizimle de paylaşsın
 Cevaplamak için Üye ol