Ayrı oda için 10.ay erkenmi?

semaysenur soruyor: 9

kızımın beşiğini şimdi yatak odamın yanındaki odaya taşıycaz 10,ay sizce erekenmi yaa..artık yyatak odamda özgürlük istiyorum çıt sesine uyanıyor o uyuyunca bizim odada hayat bitiyor bizden ondan çok sonra yatıyoruz ..bi yandan da 1-2 kere falan uyanıyor duymazsamda düşerse falan diye korkuyorum  gerçi yastık falan koyabilirim ama beşiği mobilya biraz yüksek..bilmiyorum yaa ayırıyım diyorum zaten baba çok düşkün daha sonra aklı erince dahada zor olur ayırıyım dimi ya:)?

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


akarsum

Nilufer-dapne. Benimde onceki evi2+1 idi oturma odasini iptal edip cocuk odasi yapmistim. Bide cekyat koymustum odaya salonda oturuyorduk


harikademir

kızım 10.5 aylık. dopumdan beri bizim odamızda kendi yatagında yattı. geçen hafta doktor kontrolunde sordum. en kısa zamanda odayı ayır dedi. yatakta ayağa kalkıp aynı odada sizi de uyurken görmeye alışırsa sonra oda ayırdığında korku geliştirir 2 yaşına kadar odayı ayıramazsın dedi. haftasonu eşimle ben de evi yeniden düzenleyip odayı ayıracağız.

bence erken değil tam zamanı :)


alidenizzz

oğlum doğduğunda bebek telsizi aldım 11 aylıkken odasını ayırdım yani 4 aydan beri kendi odasında park yatagında yatıyor düşme tehlikesi yok böylece telsizi de hep açık çıt dese duyuyorum ve bu durumdan çok memnunum 


masald

Merhaba,

Geç bile kalınmış sayılır..Yaşına girmeden ayırın derim. 3 aylıktı kızımın odasını ayırdım...Oksijeni de paylaşıyorsunuz sonuçta..Bence odasına geçmeli...Ben de sizin gibi korkuyordum acaba uyanır mıyım,birşey olsa duyar mıyım acaba diye..Ama inanın uykunuzun en derin olduğu zamanda bile gık dese uyanıyorsunuz...Rahat olun,içinizi de ferah tutun, daha huzurlu uyanacağını göreceksiniz..nilufer_daphne

_freya_ ve akarsum evet haklısınız kesinlikle mutlaka bir çözüm yolu bulmak gerekiyor.eşim tv ünitesi yaptı oturma odasına onu ordan hayatta söküp salona taşımaz.hoş taşısak bile salondaki koltuklar günlük oturmak için çok uygun değiller.üstünde yatılamıyor mesela.aslında biz bir ev almayı düşünüyoruz.ne zaman?belli değil.çalışıyordum şimdi ücretsiz izin aldım.mayısta başlayacağım inş.alıncaya kadar salonda yatıracağım sanırım ama daha odayı ayırmadım.bazen gece ağlayarak uyanıyor,emziriyorum falan.


Isaura

sabiha paktuna dan duydum sanırım, 3 yaşa kadar ayırmayın diyor.


ipekkusgoz

Sabiha Paktuna çok şey söylüyor ama hepsi boş şeyler. Sakın okumayın o kitapları derim.


kevser_cinar

Ben de 5,5 aylık olduğunda odasını ayırmıştım. kendi odasında kesintisiz uyumuştu. Annesiniz, endişeleriniz mutlaka olacak ama önemli olan onlar için en doğru kararı verebilmek. Çocuklar söz konusu olduğunda asla tek bir doğru yoktur:-)

@isaura: sabiha paktuna konusunda nette ve nurturia'da biraz araştırma yapmanızı öneririm. benkm kanaatim; kendisinin bebekler konusunda söz söyleyebilecek bir 'uzman' vasfına sahip olmadığı yönündedir.


Isaura

aaa ben çok beğeniyorum onu ama , :((Cevaplamak için Üye ol