çamaşırlarını ayrı yıkamak?

eh_iste soruyor: 7

İlk günden bu yana oğlumun çamaşırlarını ayrı yıkıyorum ama makinenin dolması zor oluyor ufacık ufacık şeyler..Herkeste 2yaşına kadar ayrı yıkadım gibi muhabbetler var. Bizim çamaşırlarımız ile yıkamamın sakıncası ne tam olarak onuda çözemedim.?

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


harik

Suhande 60 da yıkadığında giysilerde küçülme olmadı mı ?


nurus

o marka süper ya bebek büyüdükçe kıyafetleri de büyüyor resmen..9-12 bodylerini beril halen giyiyor şaka gibi :)


gizemfiliz

makınenın elde yıkama kısa programıyla yıkıyorum zaten o programda kapasite 2 kg.fazla yukleme yapınca ya deterjan ızı kalıyor ya lekeler cıkmıyor.dogumdan önce 3 kglık bebek deterjanı almıstım 6 ay dayandı. yani ilk 6 ay bızımkılerden ayrı ve o deterjanla yıkadım.deterjan bıtınce tekrar almadım zaten ek gıdaya geçince lekeleri çıkarmadı 6.aydan beri  normal deterjanla yıkıyorum.ilave durulama yapıyorum.


MCA

kızım 12 aylık asla beraber yıkamayı düşünmedim. sizinki kadarken 2 günde bir makina dolardı. kusmuk ve kaka sağolsun. sizinki nasıl dolmuyor aklım ermedi doğrusu.


mona_roza

sizin kendi çamaşırlarınızı neyle yıkadığınıza göre değişir. yumuşatıcı asla kullanmıyorum durulama gözünede sirke koyuyorum iyice arındıklarını düşünüp beraber yıkıyorum ama szinki kadarken de beyazlarını bizimkilerle sabun tozuyla yıkardım. 


BERaNA

olur mu  ya beraber yıkamak.. ayrı  yıkıorum ben hala  sabun tozu  kullanıorum çünkü lekesi  varsa  önce  kısa  bi  program leke  çıkarıcı ile  yıkayıp  sora  yine  diğerlerini de ekleyip sabun tozu  ile yıkıorum. ayrıca çoraplarını önce elimle yıkıorum sora diğerleri ile beraber atıorum.biriktiorum 1 hafta 10 gün falan doluo ozaman  zaten kendi  çamaşırlamızı  dae  çok çeşitli ayırıorum mesela kendi çoraplarımızı biriktirorum ayrı yıkanıo..kendi iç çamaşırlarımızı da öncesinde  ayrı  bi programda  yıkıorum.. bence  çocuk büyüse bile karıştırmaya gerek yok:)


eh_iste

Öncelikle vakit ayırıp cevap yazan herkese teşekkürler.

Yumuşatıcı kendi kıyafetlerimizede pek kullanmıyorum ama malesef eşimin koku takıntısı var illa o yumuşatıcı kokusunu almak istiyor bazen mecbur kullanıyorum.
Tabi birlikteden kastım yumuşatıcı kullanmadan üst kıyafetlerimizle yıkamak hatta yine sabun tozu ile yıkamak.

mca
kusma bizimde başımıza bela ama sürekli mendillerle geziyoruz :) 30tane kadar mendili var, mendili sürekli kullanırsak fazla sorun olmuyor.  3.5 aylık oldu artık :) Kaka kazası çok yaşamıyoruz.

Bu arada yaşadığımızda en iyi sonucu leke çıkarıcı ile değil kalıp sabunlar ile aldım. Eski yada yeni herzaman kalıp sabun lekeyi tamamen çıkarıyor.

Cevaplamak için Üye ol