Demir eksikliği ve ferrobine

kle soruyor: 10

Arkadaşlar oğlumun kan testi sonucu demir eksikliği olduğu açığa çıktı.(Ben yazdan beri şüpheleniyordum ama kan tahlili yaptırmaya üşendiğimizden ve benim sonunda yeter artık dememden, sevgili doktoru nihayet parmağından kan tahlili yaptı.)İlaç olarak ferrobine verdi.Bu ilaç içinde demir bulunan vitamin kompleksi.En önemlisi yüzde yüz doğal ve tamamen bitkisel olması.Benim ilaç içmeyen oğlum, meyve suyuna karıştırdım afiyetle içti.Çünki ilacında tadında meyve suyuna benzer bir tat var.Meyve suyunu çirklinleştirmedi.Ben merak ediyorum bu ilaç demir eksikliğini giderir mi yoksa sadece günlük ihtiyacı karşılamaya yardımcı olan bir takviyemidir.Bu ilacı demir eksikliğinde kullanan ve memnun kalan arkadaşlar varmı?Yada bilgisi olan varmı?

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


ipekkusgoz

Şurubu kullanmam yarın ya da cuma gününü bulur. Çünkü aldıktan sonra doktorumuza götüreceğim, bakıp dozaj belirleyecek. 22 gün önce doktor ferrum başla ,günde 2 defa 1 ay kullan dediği için öyle bir tarih var aklımda.Yani galiba 1 ay sonunda tekrar tahlil isteyecek diye düşünüyorum.Ben bu şurubu doktorsitesi.com'da da sordum.Oradan bir doktor bayan emiliminin yüksek olduğunu söyledi bu şurubun. Kısaca resmen tez yazdım bu şurupla ilgili son 22 günde:)).


mert_mert

bende eczanede bir broşür gördüm nutrigen birsürü şurubu vardı..hatta şişeleri o kladar sevimli yapmışlarki ben bile alıp vitrine koymak istedim :) onlar hakkında bilgim yok ama eczacı iyi bir firma dedi kullanan varmış 9 10 çeşit şurubu vardı.testir verdi bana ama kullanmam tabikide tek kullanım olsa ne işe yarar..onlar piyasada mevcut istersen bir onlarada bak..


mert_mert

ihadeevren çok geçmiş olsun fakat değerin altında olduğunu bilipte 10 ay kadar beklemekde biraz ihmal söz konusu..yaklaşık 1 sene beklemişşiniz..


ipekkusgoz

Geçmiş olsun ihaveadream. Evet önemli kontrol altında olmak, gerekli testleri yaptırmak. Ben doktorun yapılsın dediği tahliller için değil de kendi annelik dürtülerimle sık sık kan testi yaptırmak istediğimden bahsetmiştim. Bir de şuruba başlamanın neredeyse bir aya yakın gecikmiş olma durumu var bizim hikayede. Ama ilk andan beri doktorun bilgisi dahilinde bekliyorum ben bu şurubu. Bir de normalde 2 yaşında yani bir ay sonra yapılacaktı tahliller ama bir check up vasıtasıyla erken ortaya çıktı durum.


kem

bende her yere soruyorum ama ilgilenen kimseyi bulamadım araştırmaya devam bakalım ben ne zaman bulabileceğimipekkusgoz

floravital mi arıyorsunuz kem.İstanbul'daysanız urusüt eczanesinde var. ben aldıktan sonra 1 tane daha var sanırım ellerinde.Bir görüşün isterseniz.


kem

maalesef ankara dayım


ipekkusgoz

Yine de bir görüşün isterseniz durusüt eczanesiyle. Belki kargo yaparlar.En kötüsü ben alır yollarım size.İhtiyacınız varsa Ankarada'sınız diye çekimser kalmayın. Taa nerelerden geldi o şurup, Ankaraya mı gidemeyecek:).Halledilir bir şekilde.seldadefne

ferrumu nasıl veriyorsunuz?kızım içmiyor.zorla yarısını dökerek ağlatarak veriyorum...portakal suyuna kattım..yine olmadı...


Burcu_Kaan

burcu-kaan.blogspot.com/2013/01/bebeklerde-demir-eksikligi.html

Bizde de demir eksikligi cikti,ilacla ilgili degil ama demir eksikliginde beslenme ile ilgili bilgilerimi paylastim,dikkat edilmesi gerekenler,beslenme yontemleri v.s belki bilmek istersinix diye sizinlede paylasmak istedimCevaplamak için Üye ol