ne zamana kadar devam sütü??

barok soruyor: 7

doktorumuz demir eksikliğine yol açtığı ve bununda zeka gelişimini etkilediği gerekçesiyle devam sütü önerdi , ege 16 aylık olacak acaba ne zaman , günlük pastörize süte ya da köyden gelen açık süte geçebilirim  , bunu sormayı unutmuşum da :)


devam sütü olarak pınar çocuk sütü kullanıyoruz

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


septik

Kızıma 1 yaşında günlük süt içirmeye başladım.Şu ana kadar demir eksikliği yada buna bağlı zeka geriliği oluşmadı.Devam sütünü genellikle 3 yaşına kadar kullandırıyorlar.


barok

öff 3 çokmuş ya ben de o kadar süre kullanmak istemiyorum açıkçası , devam sütü doğal bişey değil sonuçta


basakboran

ben 1 yasına kadar kullandım sonra normal süte  gectim bence 3 yıl devam sütü için cok fazla gerek yok normal günlük süt yada keçisütü


peyibal

1 yaşından itibaren pastörize inek sütüne geçtim.Şimdiki aklım olsaydı direk keçi sütüne geçerdim, inek sütünden daha doğal ve kimyasalsız.

Zaten oğlum devam sütünü hiç sevmemişti ve içmeyi reddetmişti, o yüzden çok diretmeden bıraktım.


selencem

1 yas itibariyle organik pinar sut iciyor oglum. Yahu sut icenlerde zeka geriligi olsaydi bizim jenerasyonun hali ne olurdu? Ama belki doktorunuzun bir bildigi vardir, oglunuza has demir alimiyla vs ilgili. Ben genelde doktorumuz ne derse onu yapiyorum. Cunku cocuga ozel durumlar olabiliyor.


barok

di mi ama sanki eskiden devam sütü diye bişey vardı , bu bizim doktorun rutin önerisi herkese aynı yani. 


barok

hmm bu da bi seçenek , iyiymiş. Bununla ilgili bir video izledim, uzman tv de bir çocuk doktoru 2 yaşına kadar devam sütü diyor , inek sütünün besin değeri olarak çok düşük olduğundan bahsetmiş , keçi sütü nasıldır bu anlamda bari ona geçelim  Cevaplamak için Üye ol