gaz problemi adaçayı yağı(acı elma yağı)

nuketipek soruyor: 8

bebeğim akşamları çok ağlıyo.ıkınıyo gazını çıkaramıyo yavrum.metsil diye bi şurup almıştım şaşkınlıktan,dr sakın kullanma dedi daha çok küçük.bende hemen attım.adaçayı yağı aldım onu kullanıcam.sanırım ayak tabanına uygulanıyormuş.umarım işe yarar.bilgisi olan var mı acaba bu yağla ilgili.Bu soruyu cevapla


8 Cevap


dila

slm elma yağını bende kullanıyorum ayaklarının altına göbek çevresine sürelim.birde doktor gaz için karnına bez ısıtta koy dedi.doktor banada gaz ilacı verdi ama almadım zararlı diyolar.ondan hiç kullanmadım.


Beytiye

Gaz ilaçları bitkisel adı altında satılıyor fakat kolon kanserine sebep oluyor diye açıklama çıkmıştı bir ara bende birkaç kez kullanmıştım bir daha kullanmadım.


Bakanlıktan onaylı bitkisel alman marka bir krem varmış. göbek çevresine sürülen. fiyatı 30-35 civarıymış. ismini hatırlamıyorum. ama bir sorun isterseniz eczaneye. tamamen bitkiselmiş ve işe yarıyormuş.

onun dışında benim kızımda da gaz ağrısı olmuştu. 3 ay kadar gaz yapıcı şeyler yemedim bir kere. Sen kendin rahatlatıcı birşeyler yiyip içersen sütünden onada geçer annesi. onun dışında acı elma yağını bende kullandım ayak tabanına sürüyorsun. 

aslında muskat cevizini rendeleyip zeytinyağıyla birlikte yalatıyorlar. yada zeytinyağı. ama bağırsak florası gelişmediği için bunlar pek önerilmiyor. 4 aydan sonra yapılabilinirmiş. ıhlamurla rezene karışık demleyip içiyordum ben sürekli. hem süt için hemde gaz sancısı için. 

birde karnına saat yönünde dairesel hareket yapıyorsun. bacaklarını ileri geri hareket ettirip egzersiz yaptırabilirsin. benim boyun yastığım vardı karnı elleri ona gelecek şekilde yüzü koyun yatırıp sıvazlıyordum sürekli. yüzükoyun olunca daha rahatlıyorlar. 

bebekler için özel pamuk kumaştan kaplı sıcak su torbaları var. yatağını onunla ısıtıp yatırabilirsin.  yada suyu ılık koyup ayaklarına karnına falan tutabilirsin


nuketipek

teşekkürler.o kremi bende duydum ve dr söledm,bana bi işe yaramıyacağını söyledi.


Beytiye

benim şu anki gebelğimde çok fazla gaz problemim oluyor. 1 çorba kaşığı yemeğe bulgur katılsa kıvranıyorum adeta.ama kimyon kattığım zaman gaz sancısını engelliyor. nane ve maydanoz sütü kesiyor. yada azaltıyor. 1 bardak ılık suya 1 çay kaşığı kadar kimyon katabilirsin içebilirsin öyle. yada benim gibi yediklerinin içine koy. 


bir sürü gaz giderici bitkisel damlalar var. çocuktan çocuğa değişiyor bunların faydası zararı. pişik kremide öyledir mesela. nivea ve mustela almıştım çok övmüşlerdi benimkini daha kötü yaptı. hiç işe yaramadı. gibi... o yüzden denemeden bilemezsin. sakıncası yoksa ve çözüm bulamazsan denemeye değer bence. çünkü arkadaşımın oğlu gazlı bir bebek ve birkaç gecedir rahat uyuyoruz artık demişti en son.
ozgu_naz

acı elma yağını topuklarına ve karnına sürüyorsunuz ama çok az hemen. kuvvetli bir yağ derisini kızartabilir. rezene çayına bir çay kaşığı kimyon atardım ben. ve hergün 2 kere içiyordum. çok fenaydı bizde durumlar ama asla ağızdan ilaç vermedim. vermeyin siz de. sıkın dişinizi.bazı çocuklar şanssız doğuyorlar evet kolikle ama sabredin 4. ayın sonunda bitecek herşey. bebeğe de milupa gece çayı tavsiye edebilirim ben 2.5 aylıkken başlamıştım. onu sakinleştirmişti bir parça. en önemli aslında bebeği bol bol hareket ettirmek gerekiyormuş aynı büyükler gibi. şu bezlerken ayaklarını kaldırıyoruzya bebeklerin onu biraz  daha karnına doğru yapıyorum ben inanmazsınız çıkan gaza:)


bengiengin

acı elma yagını seyrelterek kullanın cok kuvvetli dir susam yagı veya tatlı badem yagıyla aman dikkat


ozgu_naz

serosh ben kendi rezenem dışında kızıma hep ara ara yaptım bazı şeyleri. bağışıklık kazanmasın ona diye. kullandıktan bir hafta sonra mucize yarattı sanki. sonra hemen kestim bir hafta sonra tekrar verdim. hep böyle takip etti. hatta şimdi bile ara ara veriyorum çok asabi olduğunda. emin ol onu kullansan da kullanmasan da bebek kendi düzenini elbet kuruyor sancılı oluyor ama olsun. ama hepimiz öyle perişan oluyoruz ki her yolu deniyoruz


carpediem1

Acı elma yağının kullanımı konusunun da geçtiği bir blog yazısı.

Bebeklerde gaz sancısını gidermek için bir çok öneri mevcut. tavsiye ederim;


Cevaplamak için Üye ol