Anneye Aşırı Düşkünlük

ozguranne soruyor: 3

Kızım iki yaşına girmek üzere. Daha önceleri ben giderken baybay annne diyip oyununa dönen bir çocuktu. Şimdi farklı odada olmama bile tahammül edemiyor. Bakıcı ablasıyla oynarken oyunun ortasında koşup yanıma geliyor. Ya da gece tuvalete gittiğimde kalkıp illa gelmek istiyor, yoksa ağlıyor.

Bu dönemde bu hareketler normal mi sizce? Yoksa bilmeden bir hata mı yaptık diye endişeliyim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


CiciAnne

Yapışık bir dönem geçirildikten sonra böyle davranabiliyorlar... Öyle bir dönem geçtiyse sana alışmış olabilir.

Ada da bayram tatili sonrasında babasının yokluğuna çok zor alışmıştı mesela. Peşinden saatlerce ağladığı günler oldu... Sonrasında normal düzene döndük kendi kendine.


babu

ah bu soruyu ben de sorabilrdim bugünlerde. poyraz (16 aylık) tuvalete bile gitmeme zor izin veriyor. sevdiği bir oyunu oynarken bile 30 sn.de bir falan gelip bacağıma sarılıyor, iyi günündeyse sonra dönüp devm ediyor oynamaya! yanıtları merakla bekliyorum.


senayc

Bir dönem beni görmediği an o kadar içli içli ağlıyordu ki, gören çocuğua birşey yapıldı sanır. Tabii ki wc ye de beraber gidiyorduk. İşe igderken sorun yoktu ama evde illa beni görüş alanı içerisinde istiyordu, kendi oynuyorsa bile. Sanırım dönemsel bir şey, 2 yaşını doldurduktan sonra azalarak sona erdi bizimki.Cevaplamak için Üye ol