oğlumun yumurta allerjisi var kızamık aşısı yaptırabilirmiyim?

pinarakin soruyor: 7

arkadaşlae oğlum 9,5 aylık. 5 aylıkken öğrendimki yumurta allerjisi var. şuana kadarki hiçbir aşısında sorun olmadı ancak kızamık için olabilir diyorlar bilgisi veya tecrübesi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Taita

doktora sordunuz mu hiç?


pinarakin

evet son kontrolünde bu konuyu konuştuk. nadiren ciddi allerjik reaksiyon oluyor dedi. belki aşı sonrası döküntüler olabiliyormuş. kızamık da çok önemli bir aşı. bu konuda bir sorun yaşayan varsa neler olabileceğini öğrenmek istedim.


cihangirs

aşı oldu mu?


pinarakin

oldu canım ve çok şükür hiç sorun olmadı. bu arada 1 yıl önce olan allerjik semptomları şu an tama yakın azaldı ve şu an yumurta yiyebiliyor.


cihangirs

nerede aşı oldu?


yumurtaya alerjisi ne düzeyde idi? Kan testi mi yapıldı yoksa cilt testi mi?

Bizimkisine cilt testi yapıldı; yumurta için +++ sonuç yazıldı da..


Zeynepko

Benim oğlumun da yumurta alerjisi var, sadece akına (++). KKK aşısından önce yumurta sarısı alerjisi olup olmadığına bakıldı ayrıca. KKK aşısı sarısından elde ediliyormuş. Sonuç olarak temiz çıktı ve aşıyı yaptırdık. Aradan bir hafta geçti, ateşlendi, hafif geniz akıntısı var, geçmesini bekliyoruz...


gulline

Benim oğlumunda yumurtaya alerjisi var. süt ve buğdaya da alerjisi var. biz aşıyı yaptırmadan evvel alerji uzmanımızla görüştük. gözetim altında aşı olmasında fayda olduğunu söyledi. aşıdan önce alerji ile ilgili bir ilaç serum şeklinde oğluma verildi. sonrasında aşısını oldu. 5 saat kadar enfeksiyon servisinde takip edildik. bir şey olmadı çok şükür. bugün 5. gün. oldukça yağlı bir kaka yaptı. artık aşının yan etkisimi yoksa buğday alerjimizden mi bilemiyorum.Cevaplamak için Üye ol