35 veya 36.haftalarda doğum

happymom soruyor: 3

Bebeğimin böbrek genişlemesi  nedeniyle  35 veya 36. haftada erken alınması durumu var.Bu haftalarda doğum yapan anneler, ne tür sıkıntılar yaşadınız,emzirebildiniz mi? yardımcı olursanız sevinirim.tşk.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


CiciAnne

36 haftaya girdiğimiz gün doğum başladı. Suni sancıyla normal doğum yaptım. Hiç bir problem yaşamadık çok şükür. Sütüm zaten hamileyken gelmişti onda da sorun olmadı.

Sağlıkla kucaklayın bebeğinizi.


zmimoza

35.haftamızın  son gününde doğdu oğlum..17.haftamızdan itibaren erken doğum riskim vardı,günü güne, haftayı haftaya ekleyerek geçirdim tüm günlerimi..

Çok zordu bu süreci yaşamak,sürekli korkmak..Ama sonunda sağlıkla kavuştum kuzuma..
35.haftada doğmasına rağmen bi sıkıntı yaşamadık,küvöze de girmedi..Tek sorunu henüz doğduğunu algılayamadığı için sürekli uyku halindeydi :)Emzirmek için bir gün bir gece uğraştığımı hatırlıyorum,sırtımdan terler aka aka..Sırf memeyi tutsun diye saatlerce uğraştım ama başardı/başardık... 
Size de hayırlı, sağlıklı doğumlar dilerim.Allah yardımcınız olsun..


Zeynepko

Benzer durumdaki bir gebe olarak yazdıklarınız beni çok cesaretlendirdi. Yarın 36. haftaya giriyorum. Plasenta yetersizliğinden ve suyun azalmasından dolayı bebek bu hafta içinde alınacak büyük ihtimalle. Şu an 2400 g civarında. Umarım süt gelir ve o da emmeyi kolay öğrenir. Birçok iş, güç, plan ve bir abla varken aniden gelen bu habere alışmak biraz zor oluyor.
Cevaplamak için Üye ol