Ciltten açık renkli doğum lekesi

mystrawberry78 soruyor: 3

Merhaba arkadaşlar. Bebeğimde iki tane cilt renginden açık küçük leke var. Biri sırtında biri bacağında küçük oval. Bembeyaz değil ama cilt renginden açık. Büyüme yayılma yok. Aynı lekeden eşimin bacağında bir de kızımın amca çocuğunun bacağında var. Genelde doğum lekeleri açık renk olur. Ben daha önce açık renkli görmedim. Böyle bir durumla karşılaşmış olan var mı acaba aranızda.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


nurus

açık renk leke kızımda da var.doğduğunda vardı yani doğum lekesi olabiliyor demek bu.


taaaki sağ iç kasığındaki lekenin büyüdüğünü ben farkedene kadar...sırtında ki büyümedi,yada farkedilir boyuta gelmedi büyümesi ama kasığındaki genişlemeye başladı.''vitiligo''sandım.1 gün boyunca bununla ilgili yazılmış ne varsa bulup okumaya çalıştım.ertesi sabah ta hemen attık kendimizi doktora.

 doktor uv lamba ile baktı.vitiligoya benzemiyor dedi.onun daha değişik bir beyazlığı oluyormuş.ama 2 yaşına kadar da bu hastalık kendini göstermez dedi.aile geçmişi önemli bir etken.ama bildiğimiz kadarıyla yok.yazın güneş,kum derken kızımın cildi haliyle çok hafif bronzlaştı.o nedenle de o beyazlık daha belirgin oldu.şu anda daha rahatım ama kontrolleri bırakmayacağız. 


achroactive

cilt lekelerinde achroactive max kesin çözüm


ebrucncyln

oğlumun bileğinde var ben seviyorumCevaplamak için Üye ol