Uyumak İstemeyen Bebeklerim

violeta soruyor: 7

Merhaba,

7,5 aylık ikiz bebeklerim var. Doğdukları günden beri her uyku saatimiz özellikle gece uykusu bir işkence. Onları uyutmaya çalışmaktan yoruldum. Gözlerinden uyku akıyor ve hatta uyku için mızırdanıyorlar ama iş uyumaya gelince sürekli ağlıyorlar. Buna benzer sorunu olup da çözebilenler varmı? 

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


violeta

Merhaba mugmela,

Benim bebeklerden biri hamak seviyor orada uykuya dalıyor ama diğeri başka yollarla uyuyor,sonra hamağa alıyoruz. orada iyice uykusuna daldıktan sonrada yatağına alıyoruz. Evde uyku saati gelince tv kapanır, ışıklar kısılır, her bebek kendi  uyuyacağı odaya çekilir bizde.


violeta

zeyfe selam,

ben yanlarına yatıp uyumayı bir ay önce biir süreliğine denemiştim, yanlarına yattığımda beni tırmalamayı ve saçımı çekmeyi tercih ettiler. son bir aydır bir denemem olmadı. 
inşallah yakın zamanda deneyeceğim tekrar.


somurlu

merhabalar,


benim de 8,5 aylık ikiz bebeklerim var ve her ikisi de 3. aylarının sonuna kadar kolik bebeklerdi. biz de onları hep kucağımızda gece gündüz dolaştırırdık. Şimdi o günleri hatırlamak bile içime fenalık veriyor. Kolik geçtikten sonra ben de yataklarında yatırmak istedim ama hem bizim vücut sıcaklığımıza hem de onları sarıp sarmalayışımıza çok alışmışlardı ve yataklarına koyduğum anda uyanıyorlardı. O devre "sözde" bakıcım kendi rahatı için bir de bebekleri ayakta sallamaya iyice alıştırdı mı! Ne zaman arkamı dönsem yataktan almış ayağında sallıyor, tabi baktım olmuyor önce onu işten çıkarttım. Sonra bebek sepetini yatağa taşıdım, sonra sepetten çıkarttım ve etraflarına yastıklar koyarak sıkıştırdım. zamanla da yastıkları birer birer kaldırdım. Tabi bir de oğlumun uykuda kalabilmesi için elektrikli süpürge sesimiz vardı. bilgisayara yüklemiştim ve 7. ayın sonuna kadar gündüz uykularının hep o sesle uyudu. sonra sesi kısarak ve kah açıp kah açmayarak onu da geride bıraktık.
Ne var ki; biri bitiyor biri başlıyor. Şimdi neredeyse 9. aylarını bitirecekler ve bu aya kadar melekler gibi sabaha kadar uyuyan kızım zıttırı pıttırı uyanıyor ve yatağında oturup ağlıyor. Gündüz kendi kendine 3 defa mışıl mışıl uyuyan çocuk 30 dk. lık uykuyla bütün günü geçiriyor. Anladım ki bu iş böyle civcivler büyüyünceye kadar devam edecek. Allah'a binlerce kere şükürler olsun ki evlatlarımız sağlıklı, bir de bakmışız büyüyüverecekler. Erkin Koray demiyor mu? "öyle bir geçer zaman ki..."


tarihci35

Herkese merhaba
Benim de ikiz kız bebeklerim var 1 yaşını geçtiğimiz halde maalesef uyku sorunumuz devam ediyor.Gündüzleri pusetten başka bir yerde uyumuyorlar,orda yatmalarına içim el vermiyor ama ordan alonca da resmen bana kızıyor böcekler,demek ki rahatlar diyorum:) Gece uyukularımız ise tam bir felaket !Benimkiler de yataklarında yatmıyorlar hepimiz salonda kocamaaaaaaaaaaaaannn bir sünger yatakta yatıyoruz.Onların etrafını yastıklarla çeviryorum yatak gibi oluyor ama uyanınca kalkıp dolaşıyorlar o ayrı mesele:) Başka bir çare bulamadık çünkü bizim kızlar o kadar hareketli ki kendi yataklarını denediğimizde korkuluklara tırmandılar gece nerdeyse düşeceklerdi o yüzden tam bilinçlenmden yataklarına yatıramam galiba:( Allah hepimize yardım etsiiinn!!!....


somurlu

arkadaşlar,


bir süredir -ki insan bu tempoda banyo yapmaya bile zor vakit buluyorken- uzun zaman önce bir dostumun inisiyasyonu ile edindiğim reikiden pek faydalanmıyordum. baktım bebekler müthiş ağlıyor uyumak istemiyorlar, dedim ki "ne kaybederim bir deneyim bakalım" kız tepiniyordu ona reiki yapmaya başladım bu arada oğlancık zavallı ağlaya ağlaya uyudu kendiliğinden, çocuk hemen rahatladı ve uyuma moduna girdi 3 dakika sonra da mışıl mışıl uyumaya başladı. çok uzun zamandır yapmıyordum önce kendimin enerjisini düzenlemem lazım ama görülüyor ki ufaklıklara düzenli olarak uygularsam epey faydalı olacak. Bu dediğim herkese uymayabilir ama Allah'ın rahmeti bir; adına Japon onu demiş Amerikalı bunu demiş. Sonuçta hepimizin anneannelerimizden gördüğümüz enerji aktarma yöntemleri var, bir deneyelim ne kaybederiz ki!?


tarihci35

somurlu merhaba.nasıl yapılıyor biraz anlatırmısın?


violeta

üstünden 8 ay geçti ama halen bir çözüm üretemedim. Şimdi birşekilde uyutuyorum ama gecelerimiz çok kötü. Genelde geceleri defalarca kalkıyoruz, besleniyoruz, yatak değiştiriyoruz. Bunlar sorun değildi benim için ama şu sıralar gecenin 3 ünde 5 inde 1inde uyanıp, sabaha kadar oturuyoruz. Sonrada ben hiç uyuyamadan işe gidiyorum. Ne yapsam bir düzene girmedi uykuları. Benim çocuklarda böyle deyip kabullenemiyorum. Çünkü çok yoruluyorum. Aralıklarla değişik uyuma yöntemleri deniyorum. İnşallah kısa zamanda bir düzene gireriz. := 
Cevaplamak için Üye ol