Emmeyi bırakan oğlum gece yemek yemek istiyor. nAsıl vazgecirebilirim?

ikizler2017 soruyor: 2

Merhaba; 21 aylık oğlumu sağlık sorunlarım yüzünden memeden kesmek zorunda kaldım bu süreç biraz hızlı olmak zorunda kaldı. Rutinimizi değiştirmeden sürekli yanında destek olarak 3gun içinde vazgeçtik. Toplamda iki hafta oldu. Ama geceleri çok büyük problem memede uyuyordu ve hala gece adapte olamiyor. Artık emmek istemiyor ama gece mutfaga gidip birşeyler yemek istiyor özellikle abur cubur talebi var. Sütü hiçbir türlü içmiyor bir sürü yöntem denedim. Her gece bol aglamali geciyor. Gece beslenme isteğini nasıl vazgeciricem hiç bilmiyorum.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


lethee

Merhaba,

2 yaş 3 aylık oğlumu emzirmeyi yaklaşık 2 ay önce bıraktım. Gecede bir ya da iki defa uyanıp süt, muzlu süt, muz gibi besinler tüketmeyi istiyordu önceleri, son iki haftadır bunları yavaş yavaş kesti. Ben neler yaptım? Yemek istediği şeylerin evde olmamasını sağladım:) Çünkü bir bebek yemek için ağlarken olanı vermemek çok zor. Bisküvi vs bulundurmayabilirsiniz. Akşam yemekten sonra onu tok tutacak, şekerli olmayan bir besin takviyesi yapabilirsiniz. Diş sağlığı ile ilgili çizgi film izletebilirsiniz. Diş fırçaladıktan sonra birşey yenirse dişlerin çürüyeceğini anlatabilirsiniz. Bizde gece birşey yememeye ikna olması 3 ayı buldu. 2 yıldır uyanıp birşeyler atıştıran (anne sütünü kastediyorum) bebeğin atıştırmamayı öğrenmesi için zamana ihtiyacı olabilir. Benim aklıma bunlar geliyor. Bir de dikkatini dağıtmak, gece uyandığında aydedeyi göstermek sarılmak, şarkı söylemek bazen işe yaramıştı.

Kolaylıklar dilerim.


Nurcancan

merhaba, bu yaşta gece beslenmesinin kesilmesi gerekiyor aslında.. meme onun için uykuya dalmadaki bir araçmış büyük ihtimalle.. yani doyma isteği değildir. mümkün olduğunca su teklif edin.. siz kararlı oldukça geçecektir bu istek deCevaplamak için Üye ol