Ayrıntılı ultrasonda yanılma payı var mıdır ?

zlyha06 soruyor: 10

26+2 haftalık hamileyim 24+2 haftalık iken ayrıntılı ultrasona girdim ve bebeğimin kilosu 682 gramdı sizce normal midir ?  Ayrıca ayrıntılı ultrasona girene kadar bebeğimin cinsiyeyine kız dediler fakat ayrıntılı ultrasonda erkek denildi, ayrıntılı ultrasonda yanılma payı var mıdır ? 

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


benjamin2010

Doğurana kadar kızı olacağı söylenen yakınımızın ikiz oğlu oldu,doğumdan bir saat önce 4 kg denen oğlum 3,200gr doğdu,bilmem anlatabildim mi?


zlyha06

Yani ayrıntılı ultrasonda kesin bir sonuç veremiyor.


dilrubaa

Kilo konusunda bir fikrim yok hatirlamiyorum o zaman ne kadar oldugunu, doktorunuz soylemistir muhtemelen. Ama ayrintili ultrason cok daha detayli bir inceleme sekli. Cinsiyet konusunda daha basarilidir. Yani hem en son yapilan hem de ayrintili olmasindan dolayi bu dogrudur erkektir. Ama tabi ki son ana kadar bile farkli seyler olabiliyor. Bu arada sorunuzu ilk okudugumda bir hastalik filan soylediler onu soruyorsunuz sandim, allah korusun. Saglikla kucaginiza alin insallah


ilknur

Bir arkadaşım ayrıntılı ultrasona kadar erkek biliyordu bebeğini. Kız olduğu söylendi ve kız çıktı. Özellikle son haftalarda bebek kilosunda çok yanılma olabiliyor +/- 400 gr oynar demişlerdi. Büyük ihtimal bir oğlunuz olacak. Kilosu da haftasına göre normal görünüyor istatistiksel verilere göre.


ra_she_de

Ayrıntılı ultrasona kadar oğlum olacağı söylenmişti bize de ayrıntılı ultrasonda kız olduğunu öğrendikkurablyemm

Ayrıntılı ultrason genelde doğru sonuç verir biz 2_3d ultrason çektirmiştir soylenenlerin aynısı çıktı cinsiyet 4_5.ayda belli oluyor pek değişmez utrson cihazının son teknoloji olmasına önemli bunda gr değişiyor 2.600 dendi 2200 doğdu downsendromu iç organlar göz kulak vs er şey normal dendi ve doğru çıktı ayrıntılı ultrason da erkek demisllrse doğrudur bazen göstermiyor yan yatiyo bebek gr pek animsamiyom internette var su haftada su gr arasında olmalı diye bakabilirsiniz


GOGO05

benimde detay ultrasona kadar kız denilen bebeğim ultrasonda erkek dediler ve erkek oldu


nisanimm

detaylı ultrason her zaman dogru degıl bence..

özellikle cınsıyet konısundaayberke

Normal ultrasonda 12 haftalıkktı sanırım, erkek demişti drmuz  ama ayrıntılıda emin oluruz demişti ayrıntılıda erkek sonuç yine erkek.Doğum kilosu2 kg civarı demişti drmuz 2110 doğmuştu.

Bence aletler önemli olduğu kadar drun dikkatli bakması birde bebeğin göstermesi ile alakalı bir durum.


nilayy

Bence bu durum tamamen doktorun görmesiyle alakalı. Benimm doktorum bana iki çocuğumda da 11. Haftada, aynı doktor bendwn başka iki arkadaşıma yine11. Haftada doğru tahminde bulundu. Ayrıca detaylı ultrason bebeğin bütün organlarına bakılan, el ayak parmaklarının sayısına kadar kontrol edilem bir ultrason, sanmıyorum ki doktor detaylıda yanılsın.normal ultrason belki ama detaylı yanılmaz bana kalırsa. Bu arada kilo tahminleri zaten hiçbir zaman net değildir. %10 eksik fazla olabilir. O yüzden külo konusuna da çok takılmamak lazım bana kalırsa.


Cevaplamak için Üye ol