Nem Cihazı ve Bebek Odasında Isınma Sorunsalı

jise soruyor: 10

Acaba nemlendirme cihazı almaya gerek varmı? Alanlar kullanmaya gerek duydu mu merak ettim.

Konuştuğum bir iki kişi İzmir gibi zaten nem oranı yüksek olan yerlerde sorun olmayacağını söyledi. Evde de kalorifer olmadığı için tüm evin nem oranının düşmeyeceğini, kapılar açılıp kapandıkça odanın neminin dengede kalacağını belirttiler. Gerekli olduğunu düşündüğüm bir cihazdı ama söylenlerde mantıksız gelmediği için arada kaldım.

Bir de kalorifer olmayan evlerde çocuk odasının ısısını nasıl dengede tutuyorsunuz, ne ile ısınıyorsunuz? Ben zaten evimizde bulunan, devrilme riski olmayan dilimli radyatörü kullanmayı düşünüyorum. Hatta radyatörün üzerine arada bir nemli bir bez atarak odadaki havanın çok kurumamasını sağlarım diye planladım ama deneyimli ebeveynler olarak sizler ne dersiniz? Tavsiyeleriniz varmı?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


deniss

merhaba, daha geçen hafta aldım nem cihazı. ilk zamanlar gerek yok diyordum çünkü alanyada yaşıyorum ve burada nem kışın bile en az %50 civarında seyrediyor. ama biz klimayla ısınıyoruz ve ortamı çok kurutuyor. birde kızımda egzemaya dönük cilt kurulukları yaşanmaya başlayınca almam şart oldu. araştırdım ve gördümki çok paralara satılan birçok ürün var. ama önemli olan işlevi alacağın makinanın. zaten yeni bebek çok masraf demek o yüzden ben ekonomik olan ama aynı işlevi yapan bir ürün seçtim. tesadüfen teknosa da gördüm sinbonun ürününü. buradan bakabilirsin.
http://www.sinbo.com.tr/tr/urun.asp?MenuId=18
orada çalışan kadınla konuşurken, kadınında çocuğunun olduğunu kendisi kullandığını ve memnun olduğunu söyledi. bende düşündüm sonuçta kullanan bir annenin tavsiyesi önemli benim için. ve aldım. fiyatı 45 tl. piyasaya göre gerçekten ekonomik.
1 haftadır kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım. ayrıca sadece bebek için değil bizim içinde iyi bence.
çocuk odasının ısısını sormuşsun. biz klima kullanıyoruz evde 2 büyük klima var. ve bütün evi eşit oranda aynı sıcaklıkta tutmaya yetiyor. sen radyatör demişsin eğer her odada varsa en güzeli olur. havayı kurutmama açısından.


jise

Çok ayrıntılı yazmışsın teşekkür ederim. Önerdiğin üründe gayet uygun fiyatlı. Sanırım bunu tercih edebiliriz. Enn azından kullanmama durumunda fiyatından ötürü büyük pişmanlık yaşamayız. Peki sıcak buharmı veriyor? Bazı okuduğum yerlerde soğuk nemlendirici olmalı diyorlar, aradaki farkı bilmediğim için anlayamadım.

Klima salonda var, daimi oturduğumuz yer de salon.  Radyatör ile sadece bebişin odasını ısıtmayı planlıyorum. Duvar tipi ısıtıcımı alsam diye düşündüm  ama havayı daha fazla kurutmaktan başka bir işe yaramayacağına kanaat getirdim.

Bu arada ben Alanya doğumluyum :) Anne tarafımın tamamı da Alanya'da yaşar. Birden memleketimin adını duyunca gülümseme yerleşti yüzüme. Her yıl mutlaka bir kere gelirim. Demek orada bile nem sorunu oluyor, burada nasıl olmasın ki.


sevfurkereym

ben soğuk buhar kullanmıştım.çocuk doktorumuz tavsiye etmişti.arzum bebbe almıştım.çokta işime yaradı.yetişkinler içinde ideal.


deniss

soğuk buhar benim aldığım ürün de sıcak değil. bende seninle aynı fikirdeyim eğer bozulursa ya da kullanmazsam yazık olmaz o paraya ;) alanyaya geldiğinde görüşmek isterim ben 7 yıldır buradayım ama alıştım sayılır. sana tavsiyem evin ısısında odalar arasında çok dengesizlik olmasın. çünkü o zaman sürekli aynı odada yaşamak zorunda kalırsın. ısı değişikliğinde çok çabuk hasta olabiliyorlar. yani en azından benim melisa öyle. dışarıdaki hava nemli her zaman ama evdeki ısıtıcılar bozuyor bütün dengeyi. bizim doktor dedi en güzeli radyatör, ama düşünebiliyormusun alanyada radyatörü :))) delilik olur heralde. zaten 3 ay soğuk oluyor hava bizde böyle idare ediyoruz. bu arada benim teyzemde izmirde yaşıyor bende bebek olmadan önce her yıl mutlaka izmire gelirdim. şimdi bu yıl zor gelmek o yüzden teyzem geliyor melisayı görmek için :)


jise

Teşekkür ederim sevfurker, o zaman soğuk buharlı bir tane edinmek gerekli, listeye bu da ekleniyor. O liste devamlı yazılıp çizilmekten bi hal oldu zaten :)

catsea, alanyaya daha bayramda geldik, doğumdan sonra zor olur düşüncesiyle. Bir daha ki gelişimde bende görüşmek isterim, sen İzmir'e geldiğinde de bu aynı şekilde geçerli. Gördüğüm kadarı ile yeni annelerin konuşacak şeyleri bitmiyor, tükenmiyor :) İki ay sonrasında yeni anne olarak bende burada yavaş yavaş hamişlere tavsiye vermeye, farklı sorunlarda tavsiye almaya devam ederim umarım.

Nem cihazını ne olur ne olmaz diyerek Sinbo tercih edeceğim o zaman. Soğuk olanından.
Radyatör konusunda da sorun yok sanırım, başka arayışlara girmeye gerek kalmayacak galiba. Yine de "ben kullandım, şöyle kötü oldu, şöyle bir zararı varmış" diyen deneyimli anneler var ise can kulağı ile dinlerim.Daphnes_Mum

Eğer nem cihazı almaya karra verirsen chicco cube sakın alma hiç memnun değiliz.


jise

Teşekkürler Daphnes_Mum, bunu da yazdım aklımın bir kenarına. Ben onu tercih etmesem bile, benden sonra doğum yapacak tam 4 arkadaşım var, onlarla da paylaşırım.


Daphnes_Mum

Ayrıca rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş meleğini.egedenizi

Merhaba, ben de önceleri almayı düşünmüyordum ama karar değiştirdim. Yarın BİM'e gelecek olanı almayı düşünüyorum.Basit bir düzeneği var ama yeterli olur diye düşünüyorum.Fiyatı 35 lira.pek bilinen bir marka değil ama internet sitesinden bir bak istersen.Ben denemeyi düşünüyorum bakalım.


sevfurkereym

egedenizi bime gelen ürünlerin çoğu almanya dan ithal oluyo.kendi bünyesinde üretilen ürünler değil.sadece almanya da üretildiği için türkiye de bilindik marka değiller.bim ithal ediyo.kullanan arkadaşlarım var mennun olanlarda var.bide elektronikte bi yerde şans işi.şansınız bol olsun.Cevaplamak için Üye ol