21 aylik bebeklere montessori

selinmb soruyor: 8

Merhaba, kizim 21 aylik montessori yontemini uygulayan arkadaslardan benim kizima uygun olabilecek kendi cocuklarina uyguladiklari altiviteleri uygulamaya calisiyorum fakat kizim beni dinlemiyor ve ogretmemi istemiyor hemen ortaligi dagitarak bitti bitti diyerek altiviteyi sonlandiriyor en sevdigi oyun oyun hamuru 5 dak. Ancak oynuyor kendi basina hic oyalaniyor. Tavsiyelere ihtiyacim var bu aydaki cocuk icin bu davranislar normal mi? Bu aylarda nasil aktiviteler yapmali?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


nilinmasali

Ben bişey öğretmeye calısmıyorum,yapmasını istediğim şeyin aynını yanında yapıyorum ilgisini cekiyorsa zaten öğrenmiş demektir,organikannenin bloguna bi göz atın isterseniz http://oyuncuanne.blogspot.com/ fikir olur,


selinmb

Dileksuaynen benimkizimda cok hareketli kitap okurkensayfalari degistiriyor sandalyede bile oturamiyor:) oynadigimiz oyunlar 5- 10 dakika suruyor surekli yeni oyun icat etmek gerekiyor onnuda begenirse:) begnmezse bitti diyor. Tek basina asla oynamiyor zaten uyudugu zamanlarda islermi hallediyorum onun disinda yapisik ikizgibiyiz:)


selinmb

Suan zor bir donemdeyiz sanirim. Cevaplar icin tesekkurler . 21 aylik bebekler icin ne tur aktiviteler yapabiliriz tavsiyeleriniz varmi ?


ema

Evde kum havuzu düşünemiyorum o gün bittiğim gündür:;)))

Benim oğlan soğan sarımsak kabuğu soyuyor oda bol pislikli bir şey saatlerce oynuyor onlarla artık sonrasında bana evi tamizlemek kalıyor.cakil8

Selamlar,

Umut olsun diye bir blog var orda süper aktiviteler var hemde planlı olarak hem de pratik evde yapılabilir tarzda..İsterseniz o bloga bir göz atın kesinlikle faydalı olacaktır. Yine annelerin birçok blogu var ve çok güzel fikirler var..durunun annesi,oyuncuanne,emrelerin maceraları vs.

Yardımcı olur diye düşünüyorum.


river

bizimki de bişiler soymaya bayılıyor.sürekli sarımsak,soğan ve özellikle mandalina soyuyor bayıla bayıla :) evimizde soyulmuş mandalina dolu :) sayesinde hergün mandalina yiyiyoruz :) ayrıca ben kurabiya kek falan yaparken o da yapıyor..kurufasulye falan veriyorum yemek yapıyor bana :) dolabını düzenlemeye bayılıyor (dağıtmaya ) :))..düzenli hiçbir çekmecemiz kalmadı ne var ne yok diziyor oraya buraya :) ben de hiç dağıtmasın falan diye uğraşmıyorum,kısıtlamıyorum..kitapları,dergileri karıştırıyor ders yapıyormuş falan..aklıma gelenler bunlar..


julyet

http://www.ntvmsnbc.com/id/25397808/


bir kaç gün önce okumuştum bu yazıları, sanırım onları kendi dünyalarında rahat ve özgür bırakıp istedikleri anda oyunlarında ve yanlarında olmak daha doğru.


selinmb

Ben de katiliyorum ama kizim bu fikre katilmiyor hep onunla ilgilenmemi istiyor ilgilenmeyince dikkatimi cekmek icin kizdigim yasak olan seyleri yapiyor. Onunla oyun ounamak cok zor en sevdigi oyn hamurlari ile 6 dal. Basinda durusam oynuyor gun boyu surekli yeni oyun turetmem gerekiyor .


Cevaplamak için Üye ol