su çiçeği

nisa06 soruyor: 8

büyük kızım su çiçeği oldu(6 yaş) küçüğü için endişeleniyorum.(2 ay) böyle bir deneyim yaşayan var mı? ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Aysegul_

büyük kızınız ne zaman suçiçeği oldu? suçiçeği başladıktan sonraki ilk 3 gün içinde geçiren kişinin aşılanması bulaşı yüksek oranda önlüyor. Aksi takdirde küçüğe bulaşma ihtimali yüksek. Bence bu açıdan bir dermatoloğa veya çocuk dr.una götürmenizde fayda var.


nisa06

dün başladı.büyük kızım aşılı.küçüğü henüz 2 aylık.aşı 1 yaşından sonra yapılmıyor mu?


Aysegul_

aşılı olduğu halde mi su çiçeği geçiriyor? su çiçeği olduğuna emin misiniz? tanıyı kim koydu ? aşıyı bebek için değil büyük kızınız için demiştim aşısız olduğunu düşünerek.


nisa06

evet canım 2 yaşında yaptırmıştık aşıyı.çok şiddetli değil ateş faaln yok ama döküntüler var,kaşınıyo diye söylüyor..tanıyı dr koydu.kreşte son 20 gündür su çiçeği vakaları vardı.onda da dün patlayıverdi.kreşteki vakalar da aşılıymış.
cuma günü küçüğün kontrolü var.gittiğimizde ayrıntılı bir şekilde soracağım .inşallah cumaya kadar bişey olmaz.çok endişeliyim.
iilgin için teşekkürlerAysegul_

Gene de bana su çiçeği olmayabilir gibi de geldi. tamam aşı sonrası görülüyor ama nadir. hem kreşteki hem sizinkilerde aşıya rağmen olması enteresan geldi. bence yarın dermatoloğa da götür imkanın varsa.


selmak

Benim büyük kızımda kreşe giderken su çiçeği oldu. Aşılı olanlarda su çiçeği çıkarabiliyor ama hafif atlatıyorlar. Kızımda toplasanız 10 tane döküntü ancak olmuştur. Benim size tavsiyem eğer varsa yakınınızda akraba, babaanne, anneanne gibi kızınıza bakabilecek birisi bulaştırıcılık süresi geçene kadar onlarda kalması. Yoksa su çiçeği çok çabuk bulaşabiliyor. Allah korusun miniğede bulaşmasın


o_z_l_e_m

merhaba nisa06 oncelikle gecmis olsun.su cicegi icin kasintiyi onleyici losyonlar var eczanelerden temin edebilirsiniz.kucukken gecirildiginde cocuklar cok fazla kasinamiyorlar ama buyukken kasidiklarinda o yaralarin kafalarini koprdiklarinda icinden su cikip baska bir yere bulasma tehlikesi var hemde sonra oralar iz kalabiliyor.aslinda kucukken cikarmasi daha iyi bence daha kolay geciyor farkinda olmadan.benim oglum bir yasindayken cikarmisti rahat gecmisti .simdiden acil sifalar


nisa06

su çiçeği olayını bebğime bulaşmadan atlattık çok şükür:)


Cevaplamak için Üye ol