hemzemin bebekler, emekleme

YesilAnne soruyor: 6

Malum kış geldi, oğlum da gelişme çağı itibariyle artık hep yerde.. Sürünüyor, dönüyor, yalıyor, emeklemeye çalışıyor..Bunu daha önce yaşayan anneler,babalar çok iyi biliyor.
Sorun şu ki; biz klima ile ısınıyoruz, oturduğumuz apartmandaki bütün dairelerde aynı şekilde. Dolayısıyla zemin ısınmıyor. Evi camiye çevirdik :) heryer halı. Üstüne birde oğluş için ekstradan örtüler ama bunlara rağmen bugün onunla beraber yere uzandığımda sırtım üşüdü.
Zeminler için üretilen elektrikli ince halılar olduğunu duydum ( elektrikli battaniye benzeri) Ama bu çözüm hiç içime sinmiyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldınız mı? Bana bebişi hasta etmeden bu kışı geçirme önerileriniz var mı?
Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


hande

Bizde Antalya da olunca geçen kış aynı durumdaydık. ilk başlarda çok endişelenmiştim ama Klima bize bir şekilde yeterli geldi. Ben üşürken genelde Can üşümediği için ve yerlerde debelenirken kanter içinde kaldığından çoğu ceket bile giydiremedik. Şu anda da yürüyor olsa bile çoğunlukla yerlerde. bizim oda da klima çalıştırmamıza rağmen Can'ın klimasını neredeyse hiç açmadık desem yeri, hala pikeyle yatıyor üstelik. yorgan örtünce kıyamet kopuyor ve sırıl sıklam terliyor. Bu çocukların metabolizmaları süper:))

Nekadar çok terlerlerse okadar hasta oluyorlar. alttan ısıtma elektirikli oluşundan pek cazip görünmedi bana ayrıca bir bebek için çok sıcak gelebilir. bak bakalım Ten ten üşüyor gibi mi?

Anne olmak ne endişe verici birşey değilmi:))) bizimki pikeyle yatıyor ama ben genede gecede hiç yoktan 2 kere yorganını örtüp Can terleyince gene kaldırıyorum. 50 kere dönüp duruyorum odasında.
Birde Can soğuk dediğinde ona inanıp ceket giydiriyorum ama neden o sıcak dediğinde ona inanmakta güçlük çekiyorum bilmem!!


YesilAnne

Evet kesinlikle hiç istemiyorum elektrikli örtü işine girmeyi. Evet dediğin gibi yapıcam. Bir süre deneyeyeim bakalım üşüyor mu? Bizim tenten de sevmiyor hiç örtünmeyi. Gerçekten sürekli hayıf hayıf hayıflanıyorum :)


zelmore

bizim evimiz de en alt katta ve altta ısıtma olmadigi icin yerler epeyce soguk oluyordu... elektirkli battaniyeyi ben kisisel olarak tehlikeli buluyorum. yerleri ve bebişin üzerini kalinlastirmaktan baska birsey oneremeyecegim maalesef... totoda zaten bez var, ayaklarini ve sırtını kalinlastirirsan bacaklarindan ve kollarindan üşütmez zaten... kolay gelsin zor dönem :)


Allegro

yeşil anne , geçen kış senin durumundaydım.evimiz yeniydi ve alt üst boştu hoş  halada boş ve benimki gibi halı sevmeyen kilimlerle yaşayan bir anne :) 
ama sanırım biraz aldırmazım bu konuda..ben ekstra hiç bir şey giydirmedim Kayraya.
altında normal  eşorfman tek kat ve tek kat çorap .. üstünde 1kat  body ve uzun kollu tişört..


senayc

Biz pimpirikli bir aileyiz. Ev de halı olmayan zemin kalmamıştı. Üstüne değil de ben altına 2 kat giydirmiştim. Bezin üzerine tayt ve eşofman. bez de koruyor. Hiç de hastalanmadı. emeklerken üst tarafları pek üşümüyor,çok efor harcıyolar.


YesilAnne

Evet bende altına iki kat giydiriyorum.  Baklım şimdilik iyi gidiyor gibi.Cevaplamak için Üye ol