İngilizce - 2. çocuk - özel mi devlet mi????

ponyy soruyor: 5

arkadaşlar oğlum 5 yaşında .   okul konusuna karar veremedik. 

 özel okul mu devlet mi ayrımındayız.

  2. çocuk mu yoksa oğluma daha iyi koşullar mı kafam karmakarışık!!  

devlet okulu olursa  yabancı dili nasıl hallederiz helen doron a çocuğu gi,den oldu mu?

 

nasıl memnun kaldınız mı??

yardımcı olursanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


eberguc

Bu ara benimde gündemimde aynı konu var. Devlete mi göndersem? Özel'e mi ? diye düşünüyorum. Ama devletin son dönemdeki eğitimle ilgili politikaları, devlet okullarının fiziki şartları ile ilgili duyduklarım gözlerimi korkutuyor. Herkes önemli olanın iyi bir öğretmene düşmek olduğunu söylüyor. Fakat benim  doğru öğretmeni bulmak için yeterli çevrem yok. Genelde çevremdeki insanların çoğu çocuklarını özel okula gönderiyor.  Bir de bizim 2 numara da var sırada. Eğer ikisine de aynı imkanları sağlayamazsam çok üzülürüm. Fiyatı uygun ingilizce eğitimi veren bir iki okul duydum ve bir tanesi ile görüştüm hatta. Şu an gittiği kreşin aylığı 1200 TL.Gerçi biz erken kayıt yaptırdığımız için daha ucuza geldi. Görüştüğüm özel okulla arasında aylık yaklaşık 400 TL fark var .İkinci bebekten sonra işten ayrılmamış olsam çok düşünmeden özele verirdim ama şu an kara kara düşünüyorum. İyi muhitte iyi bir devlet okuluna da göndersek  bağış yapmak gerekiyormuş. Genelde aylık ne kadar bağış yapılması gerektiği konusunda bilgisi olan var mı?

 

Bu arada ikinci çocuk bize  kendisi gelmeye karar verip aramıza katıldı. İyiki de katılmış.  Onun bir gülüşü dünyaya değer. Abisi ile arası da iyi . Kıskançlık tabiki oluyor ama abisi ile yavru kediler gibi oynadıklarında o kadar hoşuma gidiyor ki iyiki doğurmuşum diyorum . İki çocuklu olmak tabiki zor ama siz zorluklara ne kadar pozitif yaklaşırsanız hayatta size o kadar iyi davranıyor. Umarım sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız.


KUPAKIZI

ikinci çocuğu kesinlikle düşünüyorum çünkü kardeşin önemli olduğu kanısındayım. Okul meselesine gelince iyi bir devlet okulu olabilir ama muhit çok çok önemli. geçen hafta kızımla arkadaş ziyaretine gittim Ankara dayım. yer ismi vermek istemiyorum ama arkadaşım oturduğu bina ilkokulun hemen yanında. balkonda çay içerken tenefüse denk geldik ve ben o öğrencilerin ettiği küfürlerden utanıp içeri girdim. bunlar ilköğretim öğrencileri. biz evdeyken arkadaşımın alt komşusu geldi 8 yaşında oğlu var. çocuğun iki lafından biri küfür ama annesi çok rahat çünkü oda oğluyla o şekilde konuşuyor. yüzlerce örnek var buna benzer. kızımı böyle bir ortama sokmak istemem. evet öğretmen çok önemli ama bunun yanında okulun bulunduğu çevre, arkadaşlar aileler vs vs hepsi çok önemli. dil eğitimini kurstan ziyade anaokulunda almaya başlaması çok iyi olur


seraparal

oğlumla kızımın arası 2 yaş ve iyi kide kardeşim var diyor ayrıca 2. kardeşe çok güzel indirim yapılıyor uygun bir kolej bulabilirseniz .Bana göre kardeş bir çocuğa verilebilecek en güzel hediye.....Oğlumun okulu kızıma %40 indirim yapmıştı çocuk ta zekiyse kolej kaçırmamak için pazarlığı kabul ediyor.Devlet te çalışıyorum iyi öğretmen ede denk gelse devleti düşünmüyorum.çünkü ilkokul çok önemli yetenekleri ilgisi keşvediliyor.kalabalık sınıflarda çocuklar sindiriliyor yeterince tanınamıyor.


varisella

bizde devlet okullarından geldik iyi eğitim de aldık, iyi de bir kariyerim var şimdi. ama zaman bizimki gibi değil şimdi, bende düşünüyorum aman ilkokulda özele gitmese ne olur sonra lisede filan koleje gönderirim diye, ama güvenlik konusu çok kafamı kurcalıyor. Allah korusun haberlerde neler duyuyoruz, ama bir yandan da özel okulda yaşam şartları çok iyi olanlar var onlarla şımarırmı diye korkuyorum. Ayrıca dediğiniz gibi parayıda onlar için kazanıyoruz tabiki eğitimlerine harcayacağız, yani sonuç olarak çoook kararsızım


havvag

arkadaşlar Avrupa yakası 2013-2014  özel okul ücretlerine ihtiyacım var...yada Zeytinburnu Bakırköy Ataköy iyi bir devlet okuluna.....Avrupa koleji fiyatlarını bilen var mı?

 
Cevaplamak için Üye ol