40 hafta 6 günlük hamileyim, beklemeli miyim?

leventt soruyor: 9

40+ 6 günlük hamileyim ama hala bişey yok sancım da yok doktorada gitmedim sancım ha geldi ha gelicek diye sizce gitmelimiyim yoksa bekliyimmi napim ilk hamileliğim korkuyorum çokk aydınlatırsanız sevinirim !!

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


fistikcik

Öncelikle korkmayın, bebekler gelecekleri zamanı bilir :)
İçiniz rahatlayacaksa doktorunuza gidin tabii ki, ama eğer herşey yolundaysa (bebeğin hareketleri ve kalp atışı yerinde, suyunuz yeterli, rahim ağzı uygun boyutlarda gibi...) acele etmenize gerek yok. 42. haftaya kadar beklenebilir.


leventt

cevabınız için teşekkür ederim.. sancılarımın olması lazım ama hala bişey yok son 2 hafta gitmedim doktora kötü bişey olucak diye korkuyorum beklemek beni sıkıyor aslında bian önce doğsun istiyorum gerçi doğumdanda korkmuyorum değil hani :)


sibelebrunur

en son doktora gittiğinizde her şey yolundaydı ise beklemenizi öneriyorum bende ama yolunda gitmeyen bişeyler var gibi hissediyorsanız doktorunuza muayene olun ( yavrularımız en değerli varlıklarımız)


leventt

en son herşey yolundaydı şimdi nedir bilmiyorum ama bebeğimin hareketleri normal hatta sürekli oynuyo :) zaten yarın 41 hafta olucak bu gün yarın gelirheralde diye düşünüyorum :) cevabınız için teşekkürler..fistikcik

Doğumdan korkmayın, inanın ağrı eşiği çok çok düşük bir insanım. Ağda dahi bana zor gelen bir iştir, buradan anlayabilirsiniz. Ve bu "çıtkırıldım" halimle doğum sancılarını nasıl tarif edeceğimi sorarsanız "Sadece biraz şiddetli bir regl ağrısı" diyebilirim.
Evet, inanın durum sadece bundan ibaret. Biraz şiddetli bir regl ağrısı. Üstelik bunun sonunda bebeğinize kavuşmak gibi bulunmaz bir bonus ta var :)

Pozitif doğum hikayeleri okuyun :
http://blogcuanne.com/tag/pozitif-dogum-hikayeleri/

Bu hikayeleri okuyarak doğuma hazırlandım ve doğumum da aynen hikayelerdeki gibi pozitif oldu.

Herşeyin yolunda olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza görünün. Ama eğer bir sıkıntı yoksa "İstersen sezaryana alalım" önerisini kabul etmeyin. Sezaryeni sadece bir sağlık sıkıntısı var ise değerlendirmeye alın.
Sevgiler


leventt

inanın biraz rahatladım çok teşekkür ederim :) tavsiyelerinizi dikkate alıcam sakin olmaya çalışıcam ve o mutlu sona allahın izniyle kavuşucam :) sevgiler..


leventt

teşekkür ederimm.. gidicem yarın inşallah herşey yolundadır..


jildando

Henüz vaktiniz var korkmayın tabi ama son haftalarda sık sık doktora gitmelisiniz, nst ye bağlanıp bebek streste mi, rahat mı vs. takip edilmesi gerek.
Ben her ikisini de 40+6 ile doğurdum, normal olarak. İkisi de hiç sancım yokken son nst lerinde düzgün sonuç vermemişlerdi, makina bipleyip duruyordu, sonuç olarakta eğer kızım normal gelmeseydi, ertesi gün sezeryana alınacaktım, oğlumda da suni sancı vermeye hazırlanıyordu doktorum, ikisi de biz müdahale etmeden bir gün önce kendiliğinden geldiler.
Doğum sancısı bazen önceden sinyal verebilirken bazen de bende olduğu gibi birden başlayıp, birkaç saat içinde doğumla bitebiliyor.
moralinizi yüksek tutun, korkulacak bir tarafı da yok bence, evet biraz acı çekiyorsunuz, ki ben şanslıyım, ağrı eşiğim yüksektir, bitmeyecek gibi gelir sancılar ama sonra bir bakmışsınız hiçbir ağrı kalmamış, dünya tatlısı bir bebek kucağınızda.
Sağlıklı doğumlar dilerim.


silky

son haftalarda sık sık doktora gitmek gerekir, her sey yolundadır mutlaka ama bence mutlaka yarın doktora gidin, son 2 hft her sey normal olmasına ragmen 3-4 gunde bir doktora gitmistik biz.


Cevaplamak için Üye ol