bebeğim yemiyor!

berkdemet soruyor: 3

bebeğime sabah kahvaltısı yediremiyorum,meyva yediremiyorum akşam yemeği yediremiyorum sadece emmek istiyor sütümle doyuyor ama artık büyüdü süt yeterlimiki? yumurtayı her çeşit yaptım değişik öğünde sundum ama yinede yemiyor meyva zorla bir iki kaşık bi ara düzenli üç öğüne çıkarmıştık ama şimdi akşama kadar emmek istiyor akşamda zorla az biraz köfte yiyor ne kadar sürer ki bu dayanıyım zorlamıyım diyorum bilemiyorum

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


esraaysa

Saydiginiz sikintilar bende de var kizim 15 aylik guzel yemek yerdi ama simdi yemiyor ben dişe bagliyorum kizimda annesutunu cok dustu bu aralar.


neretva

Diş, yürüme/emekleme veya konuşma sıkıntıları yemeyi hep etkiliyor. Zorlamayın. Arkadaşlara katılıyorum. Önüne birşeyler koyun. Kendi yemek istiyor olabilir, parçalayıp koyun ekmeği peyniri. Eline kaşık verin. Yere örtü serin, bırakın herşeyi yere atsın. O yerken temizlemeyin. Onun yediğinden siz de yiyin. Kendi yemeklerinizden ona da tattırın. En güzeli az tuzlu az salçalı yapıp ortak yiyin. Bazı bebekler tamamen tuzsuz yemeği reddediyorlar. Çok az tuz atın.Meyve suyu içiyorsa suyla seyreltin. Üçte bir meyve suyu, üçte iki su. Gece emzirmeyi bırakabilirsiniz devam ediyorsa. Üzülmeyin etrafta yemek varken aç kalan çocuk yoktur. 


CokBilmis

2 yaşına kadar SADECE anne sütü ile beslenebilir.

Yetersiz besleniyor endişesine kapılmanız için henüz çok küçük.Cevaplamak için Üye ol