Ben bu bebeği nasıl mutlu edeceğim?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


29 Cevap


atb

merhaba. sabır ve kolaylıklar diliyorum. aylar önce şöyle birşey yazmıştım http://www.nurturia.com.tr/bugulog/743e2d3f-269e-4492-a97e-9fea01397512/imza-gazli-bebek-annesi

aynı değil belki ama ben de yere hiç bırakamadım.

şimdi ise sadece emerek uyuyor. geceleri üç dört saatte bir emmeye uyanıyor. gündüz annem bakıyor ve pışpışlayarak sallayarak uyutuyor. o zaman meme aramıyor. bence de meme olayı ağırlıklı olarak anneyi özlemek demek.

selamlar


aslidenizcan

Kiz kardesimin kızı da çok aglardi gece onun ağlamasına dayanamayıp hepimizin ağladığı olurdu doktoru kum döktüğünden suphelendl film çektiler kum çıktı ki çok büyük bı aciymis. Sürekli emzirmesini tavsiye etmişti doktoru. Ağrı kesici oluyormuş ve de sıvı alımı kumun dökülmesine yarıyormuş . Umarım değildir ama bı baktirin isterseniz. Bebekler acı çekmese keske :( size de sabır diliyorum...


selencem

Turkce kaynaklarda nasil geciyor bilmiyorum ama "high need baby" diye internette ararsaniz faydali olabilir. Oglum da sizinki gibiydi, 9dan sonra epey rahatladik, meger gulec bir oglum varmis :) Gunduz cok az uyumasi onu yorar ve daha cok aglamasina sebep olur. Benim duzenim 2 saatte bir yarim saat uyumasiydi, boylece cok uyarilip ajite olmuyordu. Cok tavsiye ederim :) Not: Hamilelik veya dogumun bununla direkt iliskisi olduguna inanmiyorum.


turkuazz

tüp yöntemiyle hamile kalmış,9 ay boyunca eşi kendisini bir kez bile görmeye gelmemiş,doğumun hemen sonrası boşanma işlemleri başlamış yani stresin kralını yaşamış yakın bir arkadaşım var ve güzel yiyen,güzel uyuyan 8 aylık bir kızı var.stresli gebelik yaşayanın bebeği de gergin olur düşüncesine katılamıyorum.hakeza sezaryenin de ciddi bir etkisi olduğunu düşünmüyorum.

tamamen bebeğin mizacı ve annenin kararlılığı ile ilgili bu durumlar.benim önerim şu kriz dönemi geçtikten sonra yılmadan Tracy'yi uygulamaya çalışmanız.Oluruna bırakmamalı çünkü bu süreç sandığımızdan çok uzun sürebiliyor.

imza:bebeği ilk 6 ay hiç ağlamamış ,sonraki aylar boyunca da uyumamış anne.


tubafatih

bilemiyorum ki analarımız bizi onca işin gücün arasında nasıl yetiştirmiş :) hatırlıyorum evimiz sobalıydı çamaşır makinemiz merdaneli bulaşık makinesi desen zaten ara ki bulasın gıda anlamında her şeyin hazırı dondurulmuşu vs yoktu şimdiki gibi yazdan başlardı bir telaş kış için.. üstelik ben en küçük çocuğum bir ablam ve bir abim var o kadar işin arasında annem üç çocuk büyütmüş de ben bir oğlum ağlıyor diye strese giriyorum...selencem

Siz şu anda tipik yeni anne hisleri içerisindesiniz, bu çok normal. İnsan kendisini yetersiz hissedebiliyor ama emin olun zamanla her şey yoluna girecek. Eskiden akrabalık, komşuluk ilişkileri çok kuvvetliymiş, herkes bir birine yardımcı olurmuş. Artık anneler tek başına her şeye yetmeye çalışıyor. Biraz zamana ihtiyacınız var sadece... İmza: İlk 3 ay bebeği günde 16 saat ağlayan anne :)


tubafatih

evet aslında modern şehirli hayatlarımız bizleri beton yığınlarının içine hapsederken komşuluk akrabalık bağlarını da kopartıyor insanları yabancılaştırıyor bunu evlenip ankaradan kırşehire gidince daha iyi anladım çünkü çok yalnız kaldım kapımı çalan olmadı hiç neredeyse  :( neyse ki bütün huysuzluklarına rağmen meleğim biricik oğlum aramıza katıldı da annesine arkadaş oldu :)


selencem

Bence de en zoru ilk 3 ay :)chroma

Lila'ya ayrıca yazmıştım zaten, buraya tekrar yazmayacağım. Hepsi geçiyor, zamanla unutulup gidiyor, hatta o kadar unutuluyor ki insan üstüne tutup tekrar hamile kalma, doğurma ve o günleri tekrar yaşama cesareti gösterebiliyor.

İmza: Son derece sakin ve huzurlu bir gebeliğe rağmen ilk 3 hatta 5 ayı kabus gibi geçen ama 2,5 yıl sonra kendi isteğiyle takrar hamile kalan anne :))


aslidenizcan

evet evet aynen çok sinir bi laftır o; bunlar kolay  zamanları! . zombi gibi gezdiğim günlerde bana denirdi. o zaman  köprüden atlıyım diye düşünüyordum. en zor zaman kesinlikle ilk 3-4 ay. sonra keyif almaya başlıyorsun zaten. Sana bakıyo gülüo konuşmaya çalışıyo vs vs bütün bebekliğinin güzelliğini çıkarmaya sonra başlıycaksınız. ve de aynen herşeyi tekrar yaşamayı göze alacak kadar çok sevildiği için tekrar hamile kalacaksınız. ikinci çocuk daha kolaydır derler ama konu şu ki daha kolay olduğundan diil daha önce bu eziyetleri yaşadığınızdan daha çekilesi gelecek ve öyle böyle bu günler de geçecek :)Cevaplamak için Üye ol