hamilelikte iş hayatı

kuzey_mania soruyor: 9

herkese merhaba
benim sorunum :Çok yoğun ve stresli bir iş olan bankacılık sektöründe çalışıyorum ve hamileyim.Şu anda iş yerinde ki bir insan kılığında olan şeytanla (!) çalışmak zorundayım...Beni geriyo ve strese sokuyor en son cuma günü yani dün maille dalaştı gerçi agzının payını aldı ama benim hiç huzurm yok....Gelelim soruma susup alttan mı almalıyım hamileyim diye yoksa savaşmaya devam mı etmeliyim...Bebekler ana rahminde hissediolarmıs özelliklede kalp ritminden huzuru ve huzursuzluğu hissediyorlarmıs...Ne yapacagımı şaşaırdım susmak ya kendime olan saygım nolucak?????

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


YesilAnne

MANIA,

Nacizane fikrim; susmak demek özsaygınızı yitirmek ya da bir mücadeleyi kaybetmek demek değildir.
Siz şuan hayatınızdaki en muhteşem varlığı içinizde büyütüyorsunuz. Özsaygınızı nirvanaya taşıyacak başka bir tecrübe düşünemiyorum.

Karşınızdaki kişinin yöntemleriyle mücadele etmek zorunda değilsiniz. Belki de susmak ona verilecek en güzel cevaptır. Hatta üstüne birde tebessüm eder, günaydın derseniz belki de utanacaktır.

Oyüzden siz şimdi sadece kendinizi ve içinizdeki mucizeyi düşünün ve rahat olun. Bebeğiniz içinizde büyüdükçe sevinciniz ve huzurunuz kat kat artacak.

Şuan onun ve sizin sağlığınızdan daha önemli bir şey yok. Oyüzden rahat olun.


kuzey_mania

Yesil anne , çok tesekkurler ....İnsan egosuna çok çabuk yenilio maalesef :((


ezgik

valla ben benzer durum yaşadım skin olup iş ile vurdum fırsatçı arkadaşa, ha onu hamileyim diye bana tercih eden amirimi de bir üst amirimin yanında bozum bozum bozdum yine iş konusunda 37. haftama da huzurla girmiş oldum yaptığım son 2 atakla, şimdi izindeyim evdeyim hiç umrumda değiller, hamieyken daha çok takıyor insan bu  bir gerçek, meydaı çok boş bırakma ama sakin olup iyi düşünülmüş hamlelerde bulun derim:)


kuzey_mania

 hamileyken insan çok takıo gerçekten..bebegimi korumalıyım içgüdüsü çok fazla oluo sakındıkçada bööl şeyler daha çok oluo sanki....bi yogaya başlasaydımm :))simge

O kadar benzer şeyler yaşamışız ki... Ben de bankacıyım, blogumda yaşadıklarımı http://calisangebe.wordpress.com/2010/01/20/benim-deneyimim/ paylaşmıştım. Ne kadar zor olduğunu inan çok iyi biliyorum.

Ama senin de dediğin gibi bebeğin senin tüm yaşadıklarını hissediyor. Mümkün olduğunca görmezden gelmeye çalış. Unutma ki, güçlü olan sensin. O kadar çok hakkımız var ki! İyi niyetini suistimal etmelerine de izin verme. Hakkını sonuna kadar savun ama kendini de hiiiç hırpalama...


kuzey_mania

 yazdıklarını okuyunca dehşete düştüm...bu kadar kötü nasıl  olunabiliniyor..Özellikle bu bankacıkta insani duygular neden körelioo acaba hep rakamlarla uğraşmaktan mı? diyorum ki kendime sabret şurda 4 ayın kaldı ...Sonrası zaten ben çoooktann başka boyuta geçmiş olucam ....Belki o da müdür olur  ama başka da bi şey olamazzzzz 


busraa

..


ozguranne

Hamile yogası öneririm. Beni geren müdürümün karşısında geniş bi nefes alıp, kusura bakmayın stres olamayacağım, hamileyim biliyorsunuz diyim nerdeyse ağaç pozisyonu almıştım:)


Adam durup durup "şimdi ne yapacağız", "geceleri uyuyamam bu iş olmazsa" filan diyordu, ben de bu kadar üzülmemeye çalışın bence diyordum. 

Şirket İKsı nasıldır? Belki onlardan destek alınabilir. Bi de hamilelik bende panter duygularını tavan yapmıştı. 

  • Kişisel almamak (başka biri hamile olsa ona da yapacak. adam mal.) 
  • Bu alt tarafı iş, fazla ciddiye almamak. 
  • Hayatın akışına odaklanmak (bebekle konuşmak, yoga yapmak)
  • Çok sinir ederse mobbing Türkiye ile telefonla konuşmak... Varsa bir avukatla konuşmak. 
  • Yazılı olarak tartışmamak ama güçlü durmak, diş göstermek.
  • Maillere hemen yanıt vermemek. Erteleyebildiğin kadar ertelemek. Bekleterek deli etmek ve yanıtları "aşırı" kibar yazmak.  
  • Uyandırmak istediği duyguyu hissetmeyi reddetmek. Kızdırmak mı istiyor, kızmamak. Üzmek mi istiyor üzülmemek. 
  • Şirket içi destek olabilecek yan yöneticileri, iş arkadaşlarını göz önünde tutmak...

aklıma gelen geçici çözümler...


kelebek

Merhaba MANIA. Simge nin blogunda benim yazdıklarımı okuyabilirsin..Ben de bankacıyım ne yazık ki..


Cevaplamak için Üye ol