Kızım lazımlıktan korkuyor!

1sehzade1sultan soruyor: 6

Merhabalar


Kızım 3 gün sonra 22 aylık olacak tuvalet eğitimi için 2 yaşını geçmesini bekliyorum,geçenlerde eşim dayanamamış bir lazımlık almış aslında oturtmaya niyetim yoktu ama merak ettim çünkü çiş ve kakayı hem biliyor hemde çok rahat söyleyebiliyor,üstünü çıkardı bezide dahil ama oturunca ağlamaya başladı hemen kalktı,aslında çok uyumlu akıllı bir çocuktur tuvalet eğitimden de zerre korkmuyordum taki kızımın bu halini görene kadar,2gün geçti tekrar oturttum yine kendi isteğiyle üstünü çıkardı ve oturdu sonrada ağlamaya başladı ve artık denememe kararı aldım ama bir yanımda korkuyor acaba hep böyle mi olacak?psikolojisini kötü yönde etkiledim mi?yoksa gerçekten hazır mı değil?

Tecrübeli anneler lütfen fikirlerinizi benimle paylaşın...

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


elifnazar

AYNI ŞEYİ BİZDE YAŞADIK.HEMDE LAZIMLIĞI MÜZİKLİYDİ İÇİNE ÇİŞ YAPINCA KONUŞUYOR ALKIŞLIYOR MÜZKİF FALAN ÇALIYORDU.SONUNDA LAZIMLIK DEĞİL TUVALET ADAPTÖRÜ ALDIK.O DAHA ÇOK İLGİSİNİ ÇEKTİ.BÜYÜKLER GİBİ OTURARAK YAPMAK VS...HEM BENİM İÇİNDE ÇOK DAHA TEMİZ VE HİJYENİK OLDU.LAZIMLIK YERİNE ADAPTÖR DENEYEBİLİRSİNİZ BELKİ.


ozalp07

tecrübem yok ama:) birden soğuk gelmiş ürkmüş olabilir. bir müddet ara verip sonra lazımlığa havlu yada bez benzeri bişi serip oturtmayı deneseniz..


ottobottorobotto

   Benim de tecrübem yok ama bu konuda biraz okumuşluğum var.Kakasından,çisinden ayrılmak istemiyor olmasın?Şu ana kadar bezine yaptı.Onların başka bir yere gideceği düşüncesi,ne olacağının belirsizliği onu tedirgin ediyordur belki.Bakınız tecrübeli annelerden biri ne diyor:

http://blogcuanne.com/2011/07/01/%E2%80%9Ckaka%E2%80%9D-ve-ogrettikleri/


asyaperi

bence zorlamayın hercocuk aynı aylarda hazır olmayabılır bır sure ara verın ve daha sonra bezı tamamen cıkarın altında bez olmadıgı ıcın ılk baslarda kazalar yasarsınız ama bundan rahatsız oldugu ıcın tuvalete oturmak ısteyebılır lazımlık yerıne adaptoru deneyın bırde bu surecte altına bır tabure koyunkı ayakları bır yere degsın


1sehzade1sultan

çok teşekkür ederim değerli fikirleriniz için dediğiniz gibi biraz daha korkutmadan alıştırmaya çalışıcam eğer hala korkuyorsa birde tuvalet adaptörünü denicem


okaycha

kızım 27 aylık tuvalet eğitimine başlayalım dedim ama geçen hafta azı dişi çıkartmaya başladı bu yüzden biraz mızmız ve ateşlenince dr. gittim. dr. bizden idrar testi istedi. biz bu testleri verirken birazda sıkıntılı geçti yani lazımlıktan korktu tuvaleti denedim ondanda korktu oyunlar oynadık lazımlığın müziklerini çaldık üst bölmesini çıkartıp klozete taktım neler denediysem yapmadı sonra biraz zorladım. o gün için belki idrar testini gönderdim fakat şimdi kızım lazımlıktan korkuyo. bezini çıkartıp alıştırma kilodu giydirdim sık sık soruyorum benle birlikte tuvalete götürüyorum ama olmuo. kiloduna yapmayı tercih ediyor.

napıcam şimdi ben biraz ertelemelimiyim offf Cevaplamak için Üye ol