sütü artırmak

handey soruyor: 7

merhaba
ayşenaz 4 aylık oldu ama ben hala anne sütü problemini aşamadım.
çok sütüm olmasına rağmen ilave mama ile besleniyor,zaten ilk zamanlardaki gibi çok süt de gelmiyor.malt,still tea içediğim şey kalmadı.sütü sağmanın çok etkisi olduğunu öğrendim.ben de medelanın makinsı var , acaba diğer markalarda sütü artıran kullandğınız bir makina var mı??
herkese kolay gelsin

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


anneyazar

Çok sütünüz varsa neden ilave mamayla besleniyor ki? İlave mamaya alışırsa sütünüz de azalma olması normal olur. Çünkü bebek emdikçe süt artar. Çok süt gelmesi ve bunun sonucu mastit gibi problemleriniz ya da bebeğin emmeyi reddetmesi gibi bir probleminiz varsa bunun için ayrıca yardımcı olabiliriz. Ben Ameda süt makinası kullandım memnundum ama medalanında iyi olduğunu duymuştum bir fark olacağını zannetmiyorum. Süt artımı için en  önemli olan şey dinlenmiş, stressiz ve sütüyle ilgili kaygı yaşamayan bir anne. Zaten sizin en başından beri sütünüz varmış bu durum muhakkak devam eder lütfen sütüm azaldı falan diye kendinizi boşuna üzmeyin. Zaten ara ara azalma varmış gibi olması normal. Ama bunun yanısıra üzümkurusu, günkurusu kayısı, erik kurusu ve duttan oluşan hoşaf, Earth mama angel'ın emziren anneler için çayı ( organik bir çay iyi eczanelerde bulabilirsiniz ya da internetten sipariş edebilirsiniz.) ve bol bol su kesin çözümler.) Emzirme serüveninizde başarılar :)


sinemerd

Hiçbir yerde yazmıyor ama ben ne zaman kestane yesem sütüm çok artıyor. Birde ısırgan çayının faydasını gördüm.
İlave mama almasını doktormu önerdi? Az kilo alması ile bağlantılı ise sütün besleyicili ile ilgili sıkıntı olabilir.
Bendede 3.ayda böyle bir sorun olmuştu. Dimes in kara üzüm suyu her gün 1 lt tükettim,her gün yumurtamı yedim.Günde 1 öğün butlaka et tavuk ya da balık yedim. Hergün de 1 vitamalt içtim.
1 hafta içerisinde düzene girdi ve biz mama vermeden bu süreci aştık.
Size kolay gelsin.


handey

çok teşekürler verdiğiniz bilgiler için , sütüm çoktu ama çok azaldı mama vermemizin sebebi emmediği için çok kilo kaybı oldu.zeynepanne

anne sütü için
-kaygısız bir anne
-dinlenmiş bir anne
öncelikli şart...

sonrasında bilimsel etkisi tam ispatlanmamış yardımcı yöntemler var, benim denediklerim ve faydası olduğuna inandıklarım:
vitamalt, boza, kuru börülce, soğan, balık, tahin helvası, ciğer, ceviz, rezene çayı ve olmazsa olmazı bol bol su...
ben 2 adet pompa kullanıyorum. birini 3 ay önce kiralamıştım hala vazgeçemedim. ameda'nın hastane tipi, çift göğüs sağabilen çelik pompası. işyerine koydum hiç getir götür yapmıyorum. tank gibi ve süt çekişi hiçbir pompa ile kıyas edilemez. çekiş güçlerini bile araştırmıştım zamanında.
diğeri de evde ameda lactaline pompa, bu da çift göğüs sağabiliyor.
zamanında sütüm azaldığında, 3 saatte 1 düzenli sağarak tekrar arttırmayı başardım. kızım 3.5 aylıktı. domuz gribi oldu ve hiç ememedi. o dönemde sütüm çok azaldı. emzirme danışmanından yardım alarak bu cihazları edindim. her emme sonrası kalan sütü sağdım. kızım uyusa bile saat kurup kalkıp süt sağdım. 1 haftada yoluna girdi. şükür...sonuçta 6.ayı tamamlatmayı başardım...
çok az mama desteği alarak hem de...
medelanın elektriklisinden aynı verimi alamadım. ama kullanıp da çok memnun olan arkadaşlar da var.


bebeimgeliyor

benim bebeğim 7 aylık doğdu. ilkj zamanlarda sarılık ve ardından da gribal enfeksiyondan dolayı anne sütününü yanı sıra mama ile beslenidi ve halen de öyle devam ediyor. Ama bu hafta anne sütünün miktarını arttırmaya başaldık. bu dönem boyunca bol bol su, kayısı, armut ve ayva kompostosu , bol bol meyve suyu, ısırgan tableti vestill tea içtim. medelanın pompasıylada sağdım. bence en başta inanamak ve anne sütü verebileceğine inanmak lazım.. inancını kaybetme ..bol bol şanslar   


Penny

Merhaba,
Benim de oğlum 5,5 aylık. Sütün çok olmasının yanı sıra doyurucu ve besleyici olması için kalitesi de çok önemli. Ben sütü artırmak için, her gün en az 3 litre su içiyorum ve sabahları bol maydanoz yiyorum (inek misali :) ). Kalitesi içinse başta vitaminler alıyorum, multi ve omega3, hergün 1 avuç badem ya da 2-3 adet ceviz, 1 avuç  meyve kurusu (kara kuru üzüm, yaban mersini vs.) yiyorum. Günde 3 sefer süt, ayran, yoğurt vs. alıyorum. Meyve, sebze, et.. dikkat etmek lazım yani... Yumurta ve ısırgan otu çayı da iyi oluyor.
Ama sağmak bence azaltıyor. Hiç bir makina bebeğin emmesi gibi olmuyor ama ben Avent ten çok memnunum. Çünkü sağma hızını ayarlayıp, otomatiğe alabiliyorsunuz.Cevaplamak için Üye ol