BEBEK KİTAPLARI TAVSİYELERİNİZ (12 +)

organikanne soruyor: 10

merhaba arkadaşlar
minik yavrum (14 aylık) kitaplara inanılmaz ilgili:)
ve kelime dağarcığını hızla zenginleştirme çabasında :)
ona güzel kitaplar edinmek isityoruz. gerçek fotoğraflı olmasına ve günlük nesneler kullanılmasına keza eğlenceli ve sevimli olmasına da dikkat ediyoruz.
bize önerebileceğiniz kitaplar var mı?
ayrıca BENİM İLK KİTAP SETİM 9LU SET. ELİNDE OLAN VAR MI? VARSA İÇERİĞİ ZENGİN Mİ? EBATLARI ÇOK MU KÜÇÜK?
ŞİMDİDEN ÇOOK TEŞEKKÜR EDERİM.
SEVGİLER MUTLU GÜNLER .)

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


CokBilmis

Bebek Koala serisi kızımın ilk ciddi kitabıydı. Hala okuyor. Tavsiye ederim.


ozdenin_oykusu

ayseylehayat iel elimizde aynu kitap var sanırım.remzi kitabevi nin ilk 100 sözcük düye.oldukça faydasını gördüm öykü de.
bahsettiğin ilk kitap setini sipariş ettim çok oldu ama kargo bi türlü evde bulamamış beni:(
daha önce aynı setin hayvanlar konulu olanını  almıştım.küçük boyutu ama resimleri genişti,bir de çevirmesi kolay.alacaksan aklında olsun d&r a kargo ile birlikte ;20 tl ye geliyor.
öykü de çok ilgili kitaplara ben de yetişemiyorum.ama sırada abc yayınevinin dokun hisset öğren eğitici kartları var almayı düşündüğüm


GOGO05

ilk sözlüğüm oğlum hala çok seviyor ve hemen hemen herşeyi öğreniyororganikanne

arkadaşlar yanıtlarınız için çook teşekkür ederim. lakin RENKLER  İLK SÖZLÜĞÜM bu başlıkta o kadar çok yayınevinin farklı kitapları var ki :) ? acaba sizinki hangi yayın evi :S

özdencim o halde hemen sipariş edeyim ben de:)çok teşekkürler:)yesimdem

"İlk kitap setim" dediğiniz Doğan Egmont 'un  ise, bizimkinden.Henüz 9 aylıkken edinmiştik onu ve halen elimizin altındaki kitaplarımızdan diyebilirim.8*8 ebatlarında,her kitap farklı bir kavramla ilgili,kuşe baskılı ve keyifli.

Remzi Yayınevinin dokun ve hisset serileri çok güzel....dev şalgam,3 küçük domuzcuk,kırmızı başlıklı kız vs.(klasik masallardaki korkulacak temalar yok,masallar yumuşatılarak yazılmış)

İşbankası Yayınlarının, yine dokun hisset serileri çok iyi....Pisi kedi doğum günü partisi,pisi kedi atıştırıyor vs.


chroma

Bir sürü kitap aldım şimdiye kadar. Ödüllüsü, yapıştırmalısı, kalın ciltlisi, büyük resimlisi vs vs vs. Ama hiçbirisini marketten 1 TL'ye aldığım "Karga Gakguk" kadar sevmedi:
http://www.idefix.com/kitap/karga-gakguk-mujgan-seyhi/tanim.asp?sid=H8WKE3I7UG5G8H18SI7Z
1 yıldır getirip getirip önüme atar oku diye :)


cigdemo

Ilk kitap setim (Dogan Egmont) boyutlari kucuk 9 kitaptan olusuyor. Oldukca guzel (kalın karton sayfalı ve bebegin minik elleri ile rahatlıkla çevirebilecegi gibi), resimleri ve renkleri bebeğiniz için uygun bir kitap serisi.

Bunun disinda tavsiyelerim YA-PA'nin "Merhaba Kitap Dizisi" ile TUDEM'in "Benim Dunyam" serileri.

Ozellikle YA-PA'nin serisindeki "Ilk Sozlugum" kitabını şiddetle tavsiye edebilirim. Bebeğinizin bilişsel gelişimi için çok faydalı olacaktır. Kitapta sol sayfada çeşitli nesnelerin resimleri yer alıyor. Sağ sayfada da bir kompozisyon içinde bu nesneler yer alıyor. Bazen aynı açıdan, bazen farklı açıdan resimlenen nesnelerin eşlerini bulmak hem sizin hem de bebeğinizin çok hoşuna gidecektir.CokBilmis

O "Kaga Gakguk" benzeri 1 YTL değerinde bir kitap serisi var. Benim kızım da onların hastası. Hangsini bulsak alıyoruz. Dün gece 6 tanesini arka arkaya okuttu. Evdeki kitabın haddi heabı yok ama benim kız da o 1 liralıkların hastası. Demek ki bir tek bizimki değilmiş :)


kiwi

net yayıncılık-GÜZEL BİR GÜN kitabını kesinlikle tavsiye ederim,gerçek resimler ve altında acıklamaları var,oğlum hepsini tek ek gösterip bana ne olduğunu sorup duruyor hem de günde 1500 kez filan ,burada yazan RENKLER kitabı da aynı yayınevinin kitabı,birbirlerine çok benziyorlar  ve yine net yayıncılığın minik arkadaşım serisinin tüm kitaplarını bıkmadan usanmadan okuyoruz -toyzzshop ve joker mağazalarında satıldıklarını görmüştüm 


Cevaplamak için Üye ol