bebeğimin burnu tıkalı ne yapmalıyım?

m_r soruyor: 10

bebeğimin burnu iki gündür tıkalı doktora götürdüm sprey verdi ama fayda etmedi zor nefes alıyor gece çok sık uyanıyor uykusunda çok ağlıyor ve çok zor emiyor sizde yaşadınızmı bunları ne geçirir ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


erenim

öncelikle geçmiş olsun,ben gifrer'le açıyorum,1 tüpü iki deliğe paylaştıracak şekilde yatırarak yaptıktan sonra ayağa kaldırıp akmasını sağlıyorum

benim bebeğimde sizin aylarınızda bu burun tıkanıklığından dolayı ciddi bi sorun yaşadı
 burnu tıkalı olduğundan ememediği için kaybettiği kilo da cabası..

mutlaka burnunu açın,sakın ihmal etmeyin ve kilo kaybına dikkat edin..biz en son hastaneye yatırmıştık sırf beslenemediği ve burnunu açmayı beceremediğimiz için..


kem

soğuk buhar  makinesi yle açıyorum ben uyurken çalıştırın çok işe yarıyor .kendiniz bile rahatlayacaksınız


m_r

önerilerinizi deniyeceğim inş kilo kaybetmeden atlatırız bu durumu tşk arkadaşlar


ozdenin_oykusu

ben tıkanıklıktan (özellikle ilk aylarda ) çok çektim.neler denedim  nlerama anne sütü üstüne tanımam.
çok eçmiş olsun.bir an önce rahatlasın yavrunuz inşallah


m_r

inşallah canım teşekkür ederimYesilAnne

m_r, 


Burun aspiratörü denediniz mi? Bebeğiniz 4 aylık olduğuna göre ve yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla burnu çok tıkalı olduğu için basit burun aspiratörleri artık işe yaramaz sanki. O yüzden kesinlikle Otri Bebe Burun Aspiratörü öneririm size. Tüm sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız emin olun. Eczanelerde satılıyor bir- iki kutu da yedek uç almanızı tavsiye ederim. Fiyatı normal aspiratörlerden daha yüksek ama inanılmaz işe yarıyor emin olun.

http://www.otribebe.com.tr/ nasıl bir şey olduğunu incelemek isterseniz web adresi bu. 

Gün içinde bol bol serum fizyolojikle yıkayın burnunu. Sprey olarak ne verdi doktorunuz bilmiyorum ama biz Tonimer Baby Sprey kullanıyoruz ve onun dışında serum fizyolojik. İkisi aynı etkiyi vermiyor çünkü. Aslında bebeklerin burunları çok tıkalı olduğu dönemlerde sprey benim fikrimce çok işe yaramıyor. Serum fizyolojikle günde en az 3 kere bol bol burnu yıkamak daha etkili. 

Serum fizyolojik olarak şu tek kullanımlıklar çok çabuk bitiyor ve fiyatları çok fazla. Bize her zaman gittiğimiz ve güvendiğimiz eczacımız İZOTONİK SODYUM KLORÜR SOLÜSYONU tavsiye etti. Bu bildiğimiz serum poşeti ve yanında da en küçük boy 10-15 tane enjektör alıyorsunuz. Poşeti her zaman buzdolabında muhafaza ediyorsunuz ve bebeğinize sıkmadan bir süre önce enjektöre çekiyorsunuz ( nasıl çekeceğinizi eczacı anlatır size) ve enjektörün kapağını kapatıp bir süre oda sıcaklığında ılımaya bırakıyorsunuz. Ilıyınca da enjektörün iğnesini çıkarıp yarı yarıya iki burun deliğine de sıkıyorsunuz. Böylece burnunun içi bolca yıkanmış oluyor. 

Daha sonra da Otri Bebeyle aspire ediyorsunuz ve tamamen açılıyor. Bahsettiğim solusyondaki madde ile serum fizyolojiklerdeki madde aslında aynı. İkisinde de 0.9 g Sodyum Klorür ve steril su bulunuyor. Bunun en büyük artısı bol bol sıkmış oluyorsunuz ve tıkanıklıktan çok kısa sürede kurtuluyorsunuz.

Onun dışında kesinlikle odasında uyurken Soğuk Buhar Makinesi çalıştırmalısınız. Pek çok markanın var. Özellikle kışın kaloriferli evlerde soğuk buhar makinesi tam bir kurtarıcı. Havadaki nem seviyesi az bir şehirde yaşıyorsanız yazın da kullanmak çok önemli.

Hemen başlayın bakın nasıl güzel emecek. Kilo da kaybetmeyecek. Çok geçmiş olsun. Sevgiler.


m_r

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim önerinize uyacağım banada doktor tonimer baby verdi ama pek faydasını görmedim dediğinizi alırım eczanden inş geçer bakalım


arseli

2 Hafta önce aynı dertten muzdariptik..Okyanus suyu ve otribebe burun aspiratörü imdadımıza yetişti..Denemenizi tavsiye ederim.oko

kesinlikle otribebe..biz de aylarca çektik bu dertten, kutularca seum fizy. kullandık çare olmadı, otri bebeyi keşfedene kadar.


gardelya

bizde o aylarda aynı sıkıntıyı yaşamıştık, doktorumuz gifrer kullanın dedi ve nazal aspiratör kullanın dedi, bende tesadüfen tansaşda buldum aldım, alman malı, çokda işime yaradı hakikaten tavisye ederim.Cevaplamak için Üye ol