Marmaris

Ayliz soruyor: 10

Merhaba,

Aranızda Marmarisli olanlar ya da tatillerini daha çok o taraflarda yapanlar varsa Selimiye ve Bozburun hakkında bilgi verebilir mi?

Selimiye'nin denizi ağustos ve eylülde nasıldır, çocukla rahatça girilebilir mi, denizi çok sığ ya da derin midir? Ayrıca internetten gördüğüm kadarıyla deniz, pansiyonların hemen dibinde ama sahil, kum yok yani güneşlenme imkanı yok herhalde.

Bozburun ise; orası da çok güzel görünüyor ama pansiyonlar tepelik bir alana kurulmuş, denize gitmek için iniş çıkış çocukla zor olur mu?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


nevinc

Mrb biz icmeler mevkiinde kaldik cocukla cok rahat ettik düz ayak kumsali harika hotel ve pansiyonlara cok yakin şiddetle tavsiye ederim sevgiler :)


Ayliz

Merhaba Nevin Hanım,

İçmeler'in denizi çok soğuk diye duymuştum, siz hangi ay gitmiştiniz, ayrıca fiyatlar nasıl?
Ben mümkünse yarım pansiyon hizmet veren bir pansiyon, motelde kalmak istiyorum.


ayberke

Merhabalar,

2009 yılında oğlum 10 aylık iken ekimin 10 larında tatilimizi selimiyede yaptık.ben soğuk suyu sevmem ayvalık akçay altınoluk bana göre suyu soğuktur.kuşadasına iyidir Antalya fethiye sıcaktır bana göre .selimiyede rahatlıkla o tarihte denize girdik.oğlumuda sokmuştuk.çok sessiz sakin bir yer pansıyonlar denize sıfır şeklinde sahil pek yok ama çocuklarda denize girebilir.köy gibi yer gürültü patırtı dans vs istemiyorsanız kafa dinlenecek nadir yerlerden.marmarısin suyunun sıcaklığı fena değildir.ama selimyenin denizi Marmaris içmelerin denizine 10 basar diyebilirim.selimiyede fiyatlar apart pansiyon olmasına rağmen pahalıdır.2009 da biz sadece odaya 75 tl vermiştir.


daydreamer

Merhaba,


Selimiye nin denizi muhteşemdir, sıcaklığı ne Antalya kadar fazladır ne de Ege kadar serindir. Çocuğunuz rahatça girebilir ancak kumsal vs. bulamazsınız. Otellerin güneşlenmek için ayırdıkları alanlar mevcut ama. Bozburun tarafının da denizi güzeldir ancak yollar virajlı ve mesafe Marmaris e uzak  olduğundan ulaşım kalitesi (yol tutma vb.) biraz sıkıntılı olabilir. Bir de öyle İçmeler ya da Marmaris gibi aktivite bulamazsınız oralarda, çok güzel kafa dinlersiniz, sessizlik ve sakinlik açısından mükemmeldir ama biraz eğlenmek isterseniz çabuk sıkılabilirsiniz. Bu da kişisel tercihe bağlı. İçmeler ya da Marmaris kadar kalabalık olmasın ama çok da sessiz sakin olmasın derseniz Turunç ihtimali var; İçmelerden sonra yol biraz virajlı, sahili küçük çakıl, deniz sıcaklığı konforludur, plajını belediye işletiyordu son gittiğimde. Çocuğunuzun yaşı kaç bilmiyorum ama biraz da huyu suyuna bağlı olarak plajın otel ya da pansiyondan uzak olması, ortamın sakinliği sizi nasıl etkiler sizin ölçüp biçmeniz lazım. Marmaris civarını çok sevmemize rağmen yerinde durmayan, huysuz bir bıcırığımız olduğu için 5 yıldızlı denize sıfır kocaaa tesisli antalya civarı bebek dostu bir otel bizi çok rahat ettirdi bu yaz mesela. 


Ayliz

Merhaba Ayberke, Daydreamer,

Ayrıntılı cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Kafa dinlemeye çok ihtiyacımız var. Çocuk için sahil ve oyun parkı olmaması dezavantaj gibi ama artık yanımıza bolca oyuncak, boya kalemleri ve kağıtlar alıp, üstesinden gelebiliriz umarım.

Bir kaç yerden fiyat aldım ama pansion olmalarına rağmen verdikleri fiyatlar beş yıldızlı tam pansiyon hizmet veren oteller ayarında neredeyse.

Aranızda Selimiye'de uygun fiyat veren bir pansiyon bilen var mı acaba?

Hiç bir lükse sahip olmayan bir yere o kadar para vermek yazık gibi geliyor.daydreamer

Maalesef bilmiyorum, uygun fiyatli yer olacagini en azindan selimiye icin zannetmiyorum. Koruma kurulu kararindan dolayi buyuk tesis yapilamiyor,bu nedenle pansiyon ve butik otellerin fiyatlari diger yerlere gore yuksek. Iyi tatiller.


Ayliz

Merhaba Daydreamer,

Son bir sorum olacak, denizi çok dalgalı mıdır ve denizden öte göl gibi düşünün diyenler de var bu sebeple çok sığ mıdır?

Benim de sizin gibi huysuz bir kızım var, umarım kısa vakitte daha ılımlı, bizi çok zorlamayan çocuklar olurlar. Her gün mücadele içindeyiz.

Tekrardan çok teşekkür ederim.ecehankoc

Biz gecen sene 10-20 eylul arasi Icmeler'deydik. Deniz bir harikaydi, kizim cikmak

Bilmedi. Tavsiye ederim.daydreamer

Merhaba Ayliz,


Ben Selimiye'nin denizini şimdiye kadar hiç dalgalı görmedim ama tabi ki garanti veremem:) Göl gibi derken gölün dibi bulanıktır gözükmez ama Selimiye nin denizi cam gibi berraktır. Eşimle tanıştıktan sonra benim "sığ" tanımımın aslında sığ olmadığı konusunda yorumlar aldım:) o nedenle şöyle anlatayım; Didim ya da Çeşme gibi bir sığlığı yok, yani git git dizine gelmiyor ama aniden de derinleşmiyor. Çocukla sorun olacağını ya da sizler için sıkıcı olacağını sanmam açıkçası. Bana göre Türkiye nin en güzel denizi Bozburun ve Datça yarımadalarında. Tabi zevk meselesi yine de. Tekrar iyi ve huzurlu tatiller.


Ayliz

Merhaba Daydreamer,

Yorumlarınız benim için çok faydalı oldu, gitmeden görmeden daha da çok sevdim, ısındım Selimiye'ye. Allah kısmet ederse sağlıkla keyifle gider, döneriz umarım.

Hepimizin her günü iyilik, sağlık dolu olsun.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Cevaplamak için Üye ol