gymboree hakkında deneyim ve düşünceleriniz

damlache soruyor: 4

selamlar,

Uzay'ı geçen hafta Gymboree'ye götürdüm. Bu hafta da bununla ilgili bir yazı yazmak istiyorum gazeteye. Bana bu konu hakkındaki deneyimlerinizi, düşüncelerinizi yazar mısınız?

çok sevinirim

damla

 

 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


rabbit

merhaba, daha önce aşağıdaki linkte konusulmustu, benim oğlum 8 aylıkken oyun grubuna başladı, bu eylül de de kreşe başlayacak.
http://www.nurturia.com.tr/questions/f5fa857b-ae72-4f9f-804e-9e290001101a/1/yesilkoy-gymboree-


jildando

Benim kızım 3 aylıkken başlamıştı, oğlumda  4 aylıkken başladı ve devam ediyor. Ben çok faydalı bulmuştum.Öncelikle ilk kaba motor gelişiminde evde sağlayamadığınız ortamı orda buluyorlar ve deneme şansları oluyor. Merdiven çıkmak, maymun gibi sallanarak elleriyle ilerlemek , atlamak vb.

Sosyal açıdanda diğer çocukların farkına varıyorlar. Siz o 45 dakikayı tamamıyla bölünmeden ona adıyorsunuz. Sıraya girmeyi, beklemeyi öğreniyorlar.

İlk tecrubemde benim içinde çok faydalı olmuştu, aklıma gelmeyecek bir suru sey ogrendim, oğlum dogar dogmazda uygulamaya basladım.
 
16 ay grubundan sonra gruplar biraz daha sabitleşiyor, her hafta aynı insanlarla karşılaşıyorsunuz. Kızımın hala gorustugumuz ilk arkadasları ordan.

Türkiye de sanırsam ne yazık ki katılım gosterdiginiz subeye gore memnuniyetiniz farklılık gosterebiliyor. Ben ana merkeze gitmiştim, kendi egitmenimizden cok memnundum ama arada denk geldigim bazı eğitiimcileri bende cocuklarda pek sevmemişti. İnsan faktoru tabiki oldukca etkili.ozguranne

Merhaba,

Geçen kış Erenköy Gymboree'ye katıldık. Kısa izlenimlerimi şurada yazmışım: http://ozguranne.blogspot.com/2010/11/oyun-gruplar-bir-mim-ve-ortaya-karsk.html

Ela başladığımızda 22 aylıktı. Play and Learn 4 ve 5 gruplarına katıldık.

İyi yanları:
* Kışın kapalı kalıyor çocuk. Orada en azından hoplama zıplama tırmanma ihtiyaçlarını gideriyor. Benim kızım özellikle o dönem koltukların üzerinde geziyordu. O nedenle aktivite anlamında iyi gelmişti. Serbest zamanda da gidip minderlerle oynuyorduk. Geniş alan.
* Çocuklar beraber oluyor. Hafif de olsa bir iletişim, bir beraber olma hali iyi.
* İngilizce şarkılara çok kıl oldum anne olarak, ama sonradan Ela öğrenip söylemeye başladı. Hala Türkçe olsa daha iyi olur düşüncesindeyim ama adam gibi bir adaptasyonla

Olumsuz yanları
* Sürekli ordan oraya koşma durumu mevcut. Gerçi bu benim için sorun. Ela son derece hoşlanıyordu bu koşturma durumundan. gybroreeye gitmediğimiz dönemde gymbo şarkıları eşliğinde oradaki hareketleri evde yaptık. O derece sevdi.
* Erenköy Gymboree'den memnun kalmadık ama Ataşehir'in iyi olduğunu duyduk.
* Bazı öğretmenler aşırı yorgun gözüküyordu. Baygın/bezgin.
* Programa uyma beklentisi çok yoğun. Duruma göre davranma değil de, hep bir kalıp var.


YamahaClass

 Biraz daha eğitim ağırlıklı ve çok daha uygun fiyatlı bir program tercih etmek isterseniz Yamaha Class Müzik Eğitim Kurumları Etiler deki şubesi ile çocuklarınıza eğitim vermeye devam ediyor.Derslerde sadece TURKÇE şarkılar kullanılmaktadır.Şu anda devam eden grplar 4- 18 ay için robbiee-( müzik-ritm  eğitimi)
18 ay 3,5 yaş Kraki ( ail e& çocuk çalgı yapımı -ritm dersi) 4- 6 yaş için Jmc( ailr & çocuk piyano dersi ) programları için ücretsiz deneme dersi randevusu alabilirsiniz.Ayrıntılı bilgi için www.yamahaclass.com.Cevaplamak için Üye ol