Göztepe burak anaokulu

tazgu soruyor: 10

Merhaba,

Burak Anaokulu hakkında bilgisi olan anneler var ise bilgi verebilir misiniz.
Libadiye cad. oturuyorum güvenilir bir kreş arıyorum..

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


Asozen

Merhaba bende Bulgurlu Caddesi üzerinde oturuyorum yakınmışız. Bu civarlarda çok gezdim ama pek içime sinen bir yerler bulamadım, bahsettiğiniz kreşi bilmiyorum ama bu yakınlarda Liva Anaokulu açılmış yeni. Ben yerlerini gördüm bir kaç ay önce, ancak gittiğimde henüz açılmamıştı ve içerde tadilat vardı. Bina çok güzeldi. Bugün de telefonla görüştüm, yaklaşımlarını beğendim. Fiyatları da çok abuk subuk değil anladığım kadarıyla. Belki bakmak istersiniz.


tazgu

Teşekkürler.. Burak Anaokuluna gittim ancak hiç beğenmedim.. Liva ile telefonda konuştum bende beğendim. Görüşmeye gideceğim. Fakat resimlerde gördüğüm okulun yakınındaki yüksek gerilim hattı canımı sıktı. Etkilenebilir diye düşünüyorum. bizim oralarda o kadar çok anaokulu varki ama hiçr biri düzgün değil... Anaokulu bulmak çok zormuş..


Asozen

Taygu, bende dün gittim Livaya. Ama malesef, görüşlerim hiç olumlu değil. İsterseniz sizde gidin görün sonra fikir alışverişi yapalım..


tazgu

ne gibi olumsuzluklar aldınız. belki benim göremediği şeyler olur.

Sarı Köşke de gittiniz mi ?


SenaMina

Merhaba bende sizlerle aynı durumdayım yani arayış içerisindeyim.


Eğer beğendiğiniz güvendiğiniz biryer bulursanız paylaşırsanız sevinirim.SenaMina

Tazgu bu burak anaokulu dediğiniz hangisi cadde üzeri yeni açılan köşkte olan mı?


lelal

bende bahsettiğiniz tüm anaokullarına gittim hatta baskın yaparcasına randevu almadan.. sarı köşk çocuğu bırakın paralı bedeva bakıyoruz deseler bile bırakmayacağım bir yer diyebilirim. tam öğle yemeği saatinde oradaydık..gördüğüm manzara mutfak çocukların halleriş temizlik.. gerçekten bana göre değil..
burak anaokulu ile de bir kaç defa telefonla görüştük bir akşam üstü de şu cadde üzerinde yeni açılan köşkte olan yerlerine gittim. yaklaşımları ve tutumlarını beğenmedim.
liva ile de bir kaç kez görüştük, yeni açılan bir yer ..ilk tadilat aşamasındayken gittim sonra tamamen yerleşmişlerdi bir de o zaman.. bir kaç kez de telefon ile görüştük. binanın fiziki şartları gayet güzel, yeni açılan bir yer referans almak pek mümkün değil.. eğitim müdürleri ile görüştükten sonra yaklaşımları ve yapmak istedikleri fena olmadığında burayı denemeye karar verdik.
devanınannesi görüşlerim olumlu değil demişsin..paylaşırsan acaba gözümden kaçan birşeyler mi var ben de öğrenmek isterim..


Asozen

@lelal, Liva anaokuluna gittim gördüm. beğenmeme sebeplerim şunlar :

1. Okul yönetimi daha doğrusu işletmecileri eğitim sektörü dışından. Eğitimle uzaktan yakından alakaları yok. Sordum, sağlık sektöründen (sanırım hastane işletmeciliği) geliyorlar ve malesef eğitim sistemi ve çocuk psikolojisinden bi haberler.

2. Okul müdürü hanım genç resim öğretmeni. Okulda psikolog ya da pedagog yok. Alışılagelmiş çoklu zeka sisteminden başka bişey duyamadım ağzından.

Mesela övünerek gösterdikleri kapısı kilitli bir bilgisayar odası var. orayı gösterdiler. Çocuklara bilgisayar eğitimi de veriyoruz dediler. Benim kızım 3 yaşında o da alacak mı dedim. Evet dediler. Peki dedim 3 yaşındaki çocuğa bilgisayarda ne öğretilebilir? Yani nedir paint falan mı yapacaklar ? (Bunu gerçekten bilmediğim için sormuştum)  bana cevap veremediler. Bunu öğreniriz, henüz yeni eğitim dönemi başlamadı falan filan diyerek geçiştirdiler. Odalar çok havasız, karanlık geldi bana. Pencerelerde koruma yoktu.

3.Konuşma esnasında çocukları kendi gelenek göreneklerimize bağlı olarak yetiştirilmek istediklerini hedeflerinin bu olduğunu söyledi. Mesela nasıl dedim. Mesela biz yılbaşı kutlaması yapmayacağız, paskalya bizim bayramamız değil bunu kutlamayacağız, çocuklarımıza bunu öğretmeyeceğiz dedi. Paskalya ile yeni yıl kutlamasının farkını anlatmak için tartışmak istemediğim için o konuya girmedim. Ama yaklaşım ve bu konudaki bilgi açığı beni fazlasıyla rahatsız etti.

4. Tanışabildiğim öğretmenler de bana deneyimsiz geldiler. Ama bunu genellemem çok doğru olmaz çünkü tümüyle tanışmadım.

5. Tüm bunların dışında beni en çok rahatsız eden şuydu. 3,5 yaşında bir kız çocuğu üst katta feryat figan ağlıyordu. Annesi giriş katta oturup çocuğun susmasını bekliyordu kaygıyla, çocukta yukarı katta öğretmen ile birlikteydi ve 'tuvalette' sakinleştirmeye çalışıyorlardı çocuğu.  Annesi ile konuştum ne oldu dedim. Bugün 3.günümüz ama kızım hep ağlıyor, alışamayacak galiba dedi. Oradan müdür hanımdan ikaz geldi, alışacak, şimdiye kadar alışmayan çocuk görmedim dedi. O sırada benim kızımda bir üst kattaydı ve olup biteni, kızın tuvalette öğretmen ile halini, kıpkırmızı olmuş gözlerini ve kaygısını görebiliyordum. Çocukları bu şekilde ağlatarak alıştırmaya çalışmanın, çocuklara ne kadar zarar verdiğini az çok herkes bilir. Bu yaklaşım beni çok rahatsız etti. Çocuğun annesine bu yapılanın yanlış olduğunu ve müdahale etmesi gerektiğini söyleyemedim. Ama bunun için çok pişmanım :(

 lelal

devanınannesi gözlemlerin ve anlatımın için teşekkür ederim.

evet okulda psikolog veya pedagog yok olmadığın farkındayım ve olmasının çok da lüzümlu olduğunu düşünmüyorum. sonuçta çocuk eğitiminden daha doğrusu hallerinden davranışlarından anlayan iyi  gözlemci öğretmeninin olması okulda pedagog veya psikolog olmasından veya bundan mezun olup iyi gözlem yapamayan öğretmenden çok daha iyi..
eğitmen müdürlerinin daha önce çamlıca koleji ve çekmeköyde bir anaokulunda daha müdürlük yaptığını duymuştum.

bilgisayar odası ile ilgili biz gezerken hiç öle övünme olmamıştı bizde.. burada da bilgisayar odamız var diyip geçmişerdi.

öğretmenler konusunda dediğim gibi bilemiyorum 1-2 tanesi dışında ben de henüz tanışmadım.

son anlattığın ile ilgili ise şöle evet her çocuğun okula yaklaşımı alışma süreci biraz farklı.. şunu da biliyorum ki dodo kids - bildiğim kadarıyla onlarda da kurucusu ve eğitmeni pedogojik sistemden geçen birisi değil ve alman ekolüne göre çocuk büyütülüyor -  bir hafta boyunca ağalayan çocuğa anneyi pek devreye katmadan öğretmenler sakinleştirme alıştırma yoluna gidiyorlardı. eğer ki zorunluluk söz konusu değil ise evet çocuğu okula göndermede alışma süecini uzatabilirsiniz ama işin içinde zorunluluk varsa anne çalışıyor ve çocuğa bakacak kimse yok ise o süreçte emanet ettiğiniz eğitimciye güvenmek gerekiyor.

anaokulu seçimi gerçekten zor bir süreç. dilinizin uyuştuğu, çocuğunuzu gerçekten emanet edeceğiniz yer bulmak..

diyorum ya denemeye karar verdik bakalım süreç bizi nereye götürecek..

paylaşımın için teşekkür ederim.


SenaMina

Peki Özel Bengü Anaokulu hakkında hiç bir bilginiz görüşmeniz oldu mu?

Yeni açılan Liva'nın sokağına girmeden yukarı devam ettiğinizde sağda olan okul. 
Hatta biraz yukarısında Bilfen var.Cevaplamak için Üye ol