çiftehavuzlar civarı iyi bir anaokulu arıyoruz

reygok soruyor: 10

çiftehavuzlar civarı memnun kaldığınız anaokulu varmı?, tan mavi beyaz çocuk evi, cansın anaokulu veya hayal dünyası anaokulu hakkında deneyimi olan varmı? teşekkürler

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


erguldogan

İzmir'de misiniz?
ben izmirde çifte havuzlar civarındaki Küçük Şeyler'e gönderiyorum,
memnun kalacağınızdan eminim,
kesinlikle tavsiye ederim,
Düşünürseniz, detaylı bilgi verebilirim,
Sevgiiler,
görüşmek isterseniz derya hanım var orada, benim adımı söyleyin yardımcı olurlar,
232 370 84 01
Ergül Doğan


AOA

Merhabalar.. Hayal Dünyası'nı öneririm. Oğlumun psikoloğunun bize önerdiği okullardan biriydi orası. Tan Mavi Beyaz'ın (Feneryolu'ndaki) müdürü görüşme esnasında devamlı diğer okulları kötülüyordu o yüzden ben direk elemiştim orayı.


yaseminn

Tan Mavi Beyaz'da bizim tecrübemiz var. Son derece olumsuz tecrübeler yaşadıktan sonra oğlumu oradan alıp Selamiçeşme Small Hands'e gönderdim, okula başlayana kadar oraya gitti. Çok da memnun kaldım.


reygok

yanıtlarınız için çok teşekkürler.. tan mavi beyaz'ın müdürü pedagog aynı zamanda sahibi sanırım, aynı şekilde diğer okulları kötülemesi bizi rahatsız etti, tecrübeli ve yakın diye yine de düşünüyorduk..
hayal dünyasını da beğenmiştik, siz oraya mı gönderdiniz çocuğunuzu? bir de cansın presholl hakkında tecrübesi olan var mı acaba?
ergüldoğan çok teşekkürler ama istanbul'dayız..


AOA

Merhabalar tekrar. Hayal Dünyası fiyat olarak bizi aşıyordu, o yüzden oraya vermedim ben. Eğer düşünürseniz Kalamıştaki Milenyum Anaokulunu öneririm. Oraya başladık ve şimdilik eğitimden, çocuklara yaklaşımlarından çok memnunum. Dıştan Hayal Dünyası gibi cafcaflı görünmüyor ama çocuklarla ilişkileri çok iyi. Benim oğlumun daha önce kötü bir tecrübesi vardı ve kreş kelimesini bile duymak istemiyordu ama bir şekilde onu alıştırdılar. Inşallah böyle devam eder...yaseminn

güncelleme:

bugün (26 mart 2012) tan mavi beyaz çocuk evi'nin sahibi nilüfer hanım beni arayarak aşağıda şikayetçi olduğum konuların, oyuncakların durumu ile ilgili olanı hariç tümüne katıldığını ancak bunların oğlumun okula devam ettiği 2007-2008 dönemine ait olduğunu ve sonraki dönemlerde bu sorunların devam etmediğini anlattı. 

söz konusu dönemde, tan yuva ve mavi beyaz çocuk evi bir sene süren bir birleşme yaşamıştı. nilüfer hanım, birleşmeden kaynaklanan fikir ayrılıklarının aşağıda bahsettiğim olumsuzluklara sebep olduğunu, fikir ayrılıkları çözümlenemeyince ise birleşmenin sürdürülmediğini, iki okulun yollarını ayırdığını söyledi. o seneden sonra sorumluluğu ve yöneticiliği yeniden tek başına üstlendiği kendi okulunda, bu tür problemlerin tekrar yaşanmadığını belirtti.

bunun üzerine, aşağıda bahsettiğim sorunları, oğlumun okula bir yıl boyunca devam ettiği, 2007-2008 döneminde yaşadığımızın altını çizme gerekliliği hissettim.


benim rahatsız olduğum konular:

* çocuk sayısında belli bir üst limitleri yok. 4 yaş grubu oğlumun döneminde 27 kişiyi bulmuştu. 1 esas, 1 çok deneyimsiz yardımcı öğretmen ile ufacık bir ortamda bulunuyordu çocuklar. her yeni gelene kapıları açık, kontenjan sınırlaması yok. önemsedikleri öncelikli konu para.

* bahçesi olmasına rağmen hastalanırlar diye yaz gelmeden çocuklar bahçeye çıkarılmıyordu. kışın soğukta da çıkılabilir elbette ama çok güzel havalar da oluyor kış ve ilkbahar günlerinde. ısrar etmeme rağmen çıkarılmadı çocuklar. diğer veliler istemiyor dendi. aslında veli isteğine göre değil okul politikası olarak çocukların her gün çıkarılmalarını beklerdim, sonunda da öyle bir okul buldum zaten.

* oyuncaklar kırık döküktü.

* oğluma zorla öğle yemeği yedirmeye çalışırken 2 kere kusturmuşlar ama bana bu konuda hiç bilgi verilmedi, oğlum anlattı. veliye karşı çok dürüst olmadıklarını düşündüren başka konular da oldu.

* içerde olan içerde kalır tutumu vardı. veliyle her şey paylaşılmıyor. oğlumun beni isteyip, orada kalmak istemediğini yine oğlumdan duydum. aynı gün onu bıraktıktan 45 dakika sonra bahçeye girip dışardan dinlediğimde oğlumun içerde ağladığını duydum. onunla özel olarak ilgileniyorlardı ama ben yine de bana haber verilmesini beklerdim.

* ikindi menülerinde benim oğluma normalde vermediğim abur cuburlar veriliyordu.

* sene sonu gösterisine haddinden fazla önem veriliyor. ben küçük yaşta çocukların müsamere çalışmalarına kanalize edilmesini istemiyorum. sonra da bizden ayrıca aldıkları parayla (4 sene önce 100 liraydı) düzenledikleri gösteriyi izliyoruz. 

* çocuklara çizgi film izlettiriliyordu. anaokulunda tv, dvd gibi şeyleri benim aklım almıyor.

sonuçta burayı ben seçmemiştim oğlumun gittiği tanyuva ile bu okul beklenmedik şekilde birleşmişti o sene. sonraki yıl iki okul ayrıldı ama tan ismi okulda kaldı nedense.


reygok

yanıtlarınız için tekrar teşekkürler.. çoook yardımcı oldunuz..


reygok

yanıtlarınız için tekrar teşekkürler.. çoook yardımcı oldunuz..kuzah

bizde kalamıştaki milenyum a göndermeye başladık, memnunuz, çünkü kızımız seviyor..birtek yemek olayı var, evde yapmadığı nazı orada yapıyor ... ama fazlaca öğretmen var ve benim tüm sorularıma didiklemelerime cevap veriyorlar, içten ve samimi bir yer..şu an için memnunuz ve bence fiyatları da, ödeme şartları da uygun.
 


seda_nrt

Beni oğlum 2.5 yaşında.Bende anaokulu öğretmeniyim. Fakat kendi çalıştığım yere vermek yerine ben Feneryolu Özel Gözbebeğim Anaokuluna verdim şu anda hem severek gidiyor hem gözüm arkada kalmıyor. Çok iyi,sevecen , neşeli ve alanında başarılı bir öğretmenimiz var hemde çocuğumun gelişimine yardımcı olabilecek herşey mevcut okulda. Özellikle ilk okul deneyimi olacaksa gözünüzü kapatıp bırakabileceğiniz bi okul...Cevaplamak için Üye ol