4 aylik bebeginizin boyu,kilosu kaç?

nesliiso soruyor: 4

Merhabalar arkadaşlar ya benim bebegim 4 aylik, bugün aşısi vardı,sağlik ocağında kilosu 6.75 boyuda 64cm sizin bebeklerinizin gelişimi nasil bana biraz zayıf gibi geliyor,ebemiz gelişimi çok güzel zayif değil dedi ama kafama takıldı 4 aylik bebeği olan anneler bebeğinizin boy,kilosunu yazarsaniz çok sevinirim..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


SelmaOnurEmre

Dun itibariyle yani 4,5 aylik kilosu 7,8 boyu da 66,5 cm cikti. Ama bence sizinki gayet normal. Benim bebegim ilk ay 2 kilo almisti. Ama bu ay sadece 750 gr almis. Takilmayin bence azalir zaten bundan sonra artik aldigi kilo miktari


nesliiso

Tesekkur ederim cvbniz için arkadas olmak isterim sizle sevgiler..


fistikcik

Böyle bir soru anlamlı değil. 4 kilo doğan bir bebek ile erken ve 2200 doğan bir bbebeğin gelişimi sizce aynı olur mu ? Aynı hızda mı kilo alırlar, birisi 4 aylık olduğunda çoktan 8 kilo olabilir, öteki ise ancak 6 kiloya ulaşmıştır. Bu açıdan bebeğinizin gelişimi de kendisine özeldir, başkasıyla kıyaslanamaz. Ayrıca sağlık ocağında iyi dedilerse iyidir, niye size zayıf geliyor ? Toplumumuz obez bebek meraklısı, bu tür düşüncelerin sizi etkilemesine izin vermeyin. Esas olan ay bazındaki gelişimidir, her ay aldığı kilo ve boyunun uzamasıdır. Yoksa her bebeğin 4. ayında olduğu kilo birbirinden farklıdır.


cevhertalham

BİZ 4 AYLIKKEN BOYUMUZ 67 CM Dİ KİLOMUZ 7 500 DÜ MAŞALLAHIMZI VAR :) ŞİMİD 4 BUÇUK AYLIĞIZ :)Cevaplamak için Üye ol