Bebek kusması...

omerefe06 soruyor: 7

Bebeğim iki aylık oldu, yediği mamalardan yaklaşık 2-3 saat sonra kusuyor ve yediklerini çıkarıyor bazen burnundan bile mama fışkırıyor. Eskiden daha az kusuyordu şimdi ise bu kusma olayı fazlalaştı.Doktorumuza göre normal bir gelişim süreci geçiriyor..Ama bana normal gibi gelmiyor.Böyle bir olay yaşayan varsa benimle paylaşabilir mi..Bu kusmaları nasıl azaltabilirim?(Mamasını doktorun söylediği gibi veriyoruz bu arada)
Şimdiden teşekkür ederim.Sevgiler...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


mibrim

aptamilin kusan bebekler için özel bir maması olduğunu biliyorum..sitesine bir bakın isterseniz..


Betul_lalezeynep

merhaba yemekten hemen sonra yatırma biraz dik tut istersen. birde gaz çıkarmak için pışpışlayınca olurmuş. anneme görede bebek midesini üşütürse kusar diyor


CiciAnne

Bebeğiniz prematüre mi?

Teyzemin prematüre bebeği sindirim ve mide işlevlerini tam olarak yerine getiremediği için anlattığınız şekilde neredeyse fışkırtarak kusuyordu fakat zamanla azalarak geçti... Şu anda 4 yaşında çok sağlıklı bir çocuk. (Allah hepimizin bebeklerine sağlık versin)

Doktor gördüyse ve endişe etmeyin diyorsa, problem yoktur bence. 


nilaylilayla

lila da prematüreydi ve ilk aylar  kustuğu zaman burnundan bile fışkırıyordu...giderek azaldı..yedirdikten sonra hemen yatırmamak, gündüz uyumadığı zamanlarda anakucağında en dik olabilecek şekilde yatırmak,gece yattığı beşiğin baş tarafının altını 4-5 cm yükseltmek iyi geliyor..yastık kullanarak değil de beşiğin ayağının altına kitap koyarak eğim verebilirsiniz..


ozdenin_oykusu

benim kızım da hep çok kusan bir bebk oldu.ilk 2i5 ay çok yoğun yaşadık bu kusma durumunu.tıkı sizin anlattığınız gibi ve hatta daha da fazlası.bebişimde reflü varmış.kilo almama ya da kilo kaybı olmadığı sürece tahli vb. birşeye gerek yk demişti doktorumuz.1 aydır daha iyi.ama yine ara ara mesela birkaç günlük periyotlar şeklinde devam ediyor.bazen hiç kusmuyor.zamanla azalacak sanırım.benimki yedikten hemen dsnra gaz çıkarması için ayağa diktiğimd ekusyordu.bend  ebirkaç dakika yarı yatay yarı dikey pozisyonda tutup sonra kaldırıyorum.


jildando

benim kızımda kusardı, kilo kaybı yoksa cok dert etmeyin, kusunca sanki yediginin hepsini çıkarmış gibi çok gorunur, ama aslında toplasanız belki iki kaşık anca eder. 3-4 ay arası azalmıştı bayagı, 5 ay civarı da katılara baslamıştık, o zaman tamamen gecmişti.


omerefe06

Sevgili mabel çok güzel bir noktaya dikkatimi çektiniz.Bebeğim doğması gereken zamandan yaklaşık 1 ay önce dünyaya geldi.Yanlış anlaşılmasın doktorlarımıza bir lafım yok ama ağızlarından bir cevap alabilmek deveye hendek atlatmaktan daha zor neredeyse.Bizi aydınlatıcı birşey söyleyemiyorlar.
Bebeğimde kilo kaybı yok çok şükür.Yine de içimizi rahatlatmak için 3 Es'in dediği gibi bir pediatrik gastroentrolog görsün istiyorum. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Sağlıklı ve bol huzurlu günler dilerim.Cevaplamak için Üye ol