Sabah erken kalkıyor! Yardım:)

puleri soruyor: 8

oğlum çok erken uyumamasına (20.00da uyuyordu son 3 gündür dokuza dogru yatıyor) ve gün içinde toplam 3 saat uyumamasına rağmen sabah çok erken kalkıyor. Eğer gece 5ten önce kalkarsa emzirmiyorum. Beni görünce uykuya geçiyor zaten. 5te  uyundıgında ise emziriyorum. O saatte emmeye çok alışık zaten. Emzdikten sonra önceden 1 saat daha uyur 6da kalkardı ama artık ya uyumuyor ya da sabah 6-6.30 kadar sürekli meme ağzında olsun istiyor sonra da kalkıyor zaten. Ne yapmam gerekiyor? Beşte emzirmeyi de kesmeli miyim acaba? zor ama.. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim:)

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


CokBilmis

Benim tecrübem de benzer olduğundan bence çok normal.

Onların vücut saatleri güneşe ayarlı. Güneş batınca uyuyup, güneş doğunca uyanıyorlar ki aslında bizlerin de öyle yapması lazım :)

Odasını güneş ışığı sızmayacak şekilde karartmayı deneybilirsiniz. Ama her halükarda yaşı ilerledikçe sizin düzeninize ayak uyduracaktır. 1 yaşından sonra yavaş yavaş sizinle yatıp sizinle kalkma noktsına gelmeye başlıyorlar.


polen

çokbilmişe katılıyorum,kızım da hergün 6.30 da kalkıyor,yani tanyeri ağarırken.oğlum da aynıydı,1,5 yaşından sonra 8 gibi kalkmaya başlamıştı.


yesimk

biyolojik saatimiz erken yatıp erken kalkmaya programlıdır. doğal olanı ve bizim de yapmamız gereken budur aslında güne güneşle başlamak. benim çocuklarım da erken kalkar akşam 8-9 gibi yatar sabah 6-7 gibi kalkarlar ve ben bu durumdan şikayetçi değilim


PembeTavsanim

oda karartirsaniz bu sorunu 2-3 gune cozebilirsiniz. blackout perde,panjur yada en basiti camlari siyah kartonla kaplamak karartma icin ideal.denizkayla

oglum 3,5 yasinda krese gidiyor hafta ici ve dolayisiyla cok erken uyuyor aksamlari.hafta sonu en gec 7 de uyanmis olur.


kizim 2,5 aylik.bi ara aksam 7 gibi uyuyordu son iki haftadir 9 da uyuyor ve sabah 6 da uyaniyor.birdahada uyumak istemiyor..

biz bu sabah 7 de kahfaltimizi yapmis oglumla cizgifilm izlemeye baslamistik bile,bebisi uyuttuk ikimiz keyif yaptik.

Bünye olarak alistim galiba bana zor gelmiyor..


puleri

Cevaplarınız için cok teşekkür ederim. 6da kalkması görece iyi de 5te kalkması biraz zor oluyor. (emdikten sonra uyumuyor bazen)10aylık bir bebeği sabah 5 te emzirmek hatalı mı acaba onu bilemiyorum. O saatte emzirmek gece beslenmesine giriyor mu?


CokBilmis

Bence girmez. Ben hala 5'te emziriyorum :) O aylarda sabah 5'te kalkmak zor geliyor (hatta ben doğumdan önce sabah 5'te yatan biriydim) ama zamanla alıştım. Şimdi kızım uyanmazsa, ben uyanıyorum.

Bizde kural: Güneş doğunca, meme uyanır ve emebilirsin :)


Kozzy

herkese merhaba,

sabah 5 te uyanma sorununuz ne zaman düzeldi acaba ? oğlum 9,5 aylık, cogu zaman 5.30 gıbı kalkıyor ve bır daha uyumuyor. akşam 20:30 da yatıyor.


Cevaplamak için Üye ol