gebelikte anüs kaşıntı

vega soruyor: 10

merhaba arkadaşlar. ben hamileliyimin 25-ci haftasındayım. neredeyse bir aydan fazladır (ya da bana o kadar uzun geldi) kaşıntıdan mahvoluyorum, vücudumun her tarafı kaşınıyo, psikolojim fena bozuldu, uyuz bi şey olup çıktım. ama esas sorum bu değil, zaten kaşıntıyla ilgili çok araştırdım, okudum, çok fazla görülen bi sorunmuş. ya bunun üstüne bir de anüs bölgede sorun çıktı, bir hafta kadardır  anüste kaşıntı başladı. son iki günde de küçük çıkıntı oluştuğunu farkettim. ama kanama, ağrılar filan olmuyor. bu da ayrıca psikolojik rahatsızlık vermeye başladı. gebeliğim zehir oldu, oysa ki, ilk 4-5 ay nasıl da kolay geçiyodu ((

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


vega

şunu da eklemek istiyorum, kabızlık yok. hatta tuvaleti çok sık kullanıyorum, bazen günde 10-15 kez oluyor. normal ama sık hem küçük tuveltim, hem de büyük..


ozalp07

bende kabız olmadığım halde hemoroidim çıkmıştı ve hatta kanamıştı. dr. bana kabız olmamaya çalış ve olursanda ıkınma demişti. bir şuru yazdı kabızı engelleyen ama hiç içmedim. geçti sonradan. rahim ağırlaştıkça baskı yaıyor sanırım o yüzden hemoroid çıkabiliyor.


ema

Sadece kabız olmak değil ishal gibi olmak ve sık tuvalete çıkmakta hemoroid yapıyor.Dr unuza danışın derim geçmiş olsun.


neretva

Kaşıntı hemoroid başlangıcında görülür. Eczaneden krem alıp denerseniz faydası olur. Vücudunuzun diğer yerlerindeki kaşıntı aldığınız vitaminlerden olabilir. Ben eleviti gün aşırı almaya başlayınca kaşıntım geçmişti.


_shushu

Bahsettiğiniz şey muhtemelen hemoroid,hamilelerde sık görülen bir durum.Rahmin bağırsaklara baskı yapmasından dolayı oluyormuş,Acı,çok baharatlı,çok asitli şeyler yememeye özen göstermek kötüleşmesini önleyebilir.Hemoroid için araştırma yapın,neler yapmak gerektiği hakkında daha çok bilgi edinirsiniz.vega

ilginiz için çok teşekkür ederim, arkadaşlar. kafam o kadar allak bullak ki, soruyu bile sormamışım, ama siz ne sormak istediğimi anlamışsınız ))
neretva, vücudumdakı kaşıntı nedeniyle o kadar doktora göründüm, o kadar test filan yaptırdım ki, bıktım artık doktorlardan da, hastanelerden de. ne olacaksa olsun artık diyorum. kullandığım iki tane ilaç vardı ki, onları çoktan kesdim, testlerden filan da bi şey çıkmadı, allerjik gösterişler de normal, ama kaşınıyorum )) neyse ki, bununla ilgili inetrnetde de çık araştırdım, bu konuda yalnız değilmişim, bu beni rahatlatdı bir azcık ve kabullendim kaşıntılarımı. yanısıra da uykusuzluğu, psikolojik durumumun berbatlığını kabullendim ))
vücudumdakı kaşıntıyla ilgili onun için yazdım ki, anüsteki kaşıntının bununla bir alakası ola bilirmi diye sormak istiyordum. hemeroidle ilgili de araştırdım, kanamayla kendini gosteriyormuş diye okudum, o yüzden şüpheli kaldım. hemeroidin başlangıcıymış demek ki. ama ben bununla ilgili doktora gorünmek istemiyorum. dikkat edince geçiyorsa, kendiliğinden geçmesini bekleyeyim diyorum. zaten son 2 haftadır da diyetdeğim, öle her şeyi yemiyorum. elma çok yiyorum, tuvalete sık çıkmam da bundandır her halde. ne öneriyorsunuz arkadaşlar, doktorsuz geçermi?


neretva

Kanama yoksa idare edebilirsin. Mutlaka hemoroid kremi kullanmanı öneririm. Eczaneden çekinme sakın, bütün hamilelerde var. Mesleki deformasyon :) Bir de büyük tuvaletten sonra bir leğene ılık su doldurup içinde 10 dk oturursan çok iyi gelir. Yalnız sıcak değil, soğuk da değil. Mümkünse kurularken de tahriş etmemeye çalış. Ve söylememe gerek yok, sakın kaşıma.

Bir sürü test yaptırdım derken, karaciğere de baktırdınız di mi?


vega

neretva, hemeroidle ilgili uyarılarını dikkate alıcam. çok teşekkür ederik canım ))

evet, ilk başta doktorum karaciğer testi istedi zaten. temiz çıktı.Orion

Umarim egzema degildir. Bende var, ilk dogumdan sonra cikti ve illet birsey. Kortizonlu krem falan arada ise yariyor ama kisa sureli tabi, sonra yeniden basliyor kasintilar. Ozellikle geceleri dayanilmaz oluyor. Gecmis olsun. 


psychomom

  ardıçkatranı içeren hemoroıd kremleri mucize yaratıyor, hamıelıkte de kullanılabılır gibi hem,bi deneyın istersenız...


Cevaplamak için Üye ol