çocuklarda tırnak yeme

bora soruyor: 4

bora 23 aylık. yaklaşık 15 gündür tırnak yemeye başladı. netten araştırdığım kadarıyla 2 yaşından itibaren çocuklarda görülebiliyormuş.ailedeki gerginlik,çocuktaki huzursuzluk veya ebeveynleri taklit etme sebep olabiliyormuş.bora mutlu ve huzurlu bir çocuk,ailemizdede gerginlik vs yaşanmıyor kesinlikle, ben de tırnak yerim, taklit ettiğini düşünüyorum,ama yine de içim huzursuz. bu tarz bir sorun yaşayan var mı,ne yapmak lazım. önümüzdeki ay dr kontrolü var,dr a danışacağım ama daha mı erkenci davranmalıyım bilemedim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


bora

BEN İLGİSİNİ DAĞITMAYA, ELİNE BİŞEYLER VERİP OYALAMAYA ÇALIŞTIM,2-3 GUNDUR HUYUNDAN VAZGEÇTİ,SANIRIM GEÇİCİ Bİ SÜREÇ


hande

Benim bir arkadaşım yer tırnaklarını ve annesinin dediğine göre çok erken yaşta sebepsiz başladığı bir alışkanlık gibi görünüyor. ama bilinçli yapmadığı kesin. Bence de Bora taklit ediyor olabilir. ben sevmediğim huylarımı ve hareketlerimi Can'da aynen görüyorum ve o zaman farkediyorum ne yaptığımı ve ne söylediğimi.


Kaymacina

bizdede durum tırnaklar uzayınca baş gösteriyor, ben uzadığında rahatsız ettiğine karar verdim. Belki sizde de öyledir. ilgisini dağıtmak ve hemen kesmek tabi işe yarıyor ;)


esilece

Benim oğlum da tırnaklarını yiyor.Çok fazla üstüne gitmemeyi tercih ediyorum ama tırnaklarının o halini görünce de dayanamıyorum.Sevgili Kaymacina inan bana tırnaklarının uzamasına bile fırsat kalmıyor.Can sıkıcı bir durum.Bu arada bir çözüme ulaşan oldu mu acaba?Cevaplamak için Üye ol