Ankara akd kids/ ankara art-kids anaokulları

eciko soruyor: 10

Merhaba Anneler,

AKD kids daha önce de sorulmuş ancak konular güncel değildi, tekrar sormak istedim. AKD kids Anaokulu/Kreş (Özellikle de Bahçelievler şubesi) ile ilgili deneyimi olan anneler var mı acaba?

Ayrıca ART-Kids diye bir yer ile görüüştüm ancak internette olumlu/olumsuz hiç bir yoruma rastlayamadım, bilen gören deneyen var mı?


Bu soruyu cevapla


13 Cevap


eciko

Merhabalkar tekrar, 

Ankara Bahçelievler AKD kids'e karar vermek üzereyiz ancak ben internette AKDnin bu şubesi ile ilgili olumlu veya olumsuz hiç bir görüş bulamadım, bu beni düşündürüyor. Bilgisi olan lütfen kısaca nasıl bir yerdir, bilgi verebilir mi?
şimdiden teşekkürler


adilcan

Benim oglum akd kids gop a gidiyor memnunuz. Ingilizce anliyor ve konusuyor tavsiye ederim


Aso

Benim kizim da akd kids cayyolu subesinde.cok cok memnunum


fatmaank

Ben de bugün AKD kids Bahçeli şubesi ile görüştüm, olumlu izlenimlerle ayrıldım ama üstteki yorumu okuyunca kafam karıştı, başka tecrübesi olan var mı acaba?


ceydaceys

bende yukarıdaki yorumdan etkilendim açıkçası akd kids gop la ilgili olumsuz bir yorum görmedim bahçeli şubesi ise hiç yok gibi foto bile bulamadım, bir tek yukarıdaki yorum var ve baştan izlenimim olumsuz oldu:(
daha fazla bilgi veren olsa keşke.. gerçek mi bilemiyorum gözümle görmedim ama eğer doğruysa da mantık hiç hoş değil meyve için ücret spor için ücret yol parası istemeleri en önemliside aktivite yok diyor bayan e o zaman neden oraya bırakayım çocuğumu dört dörtlük bir eğitim alsın istiyorum ben sosyal bir okul olması çok önemli oturup oyuncak oynayacaksa evde 1 sene daha bekletirim götür getir derdim olmaz! ama keşke bahçeli şubesi iyi olsa evime çook yakın çünkü:(
bahçelievler, çukurambar civarı akd kids gibi çift anadil iyi bir kreş tavsiyesinde bulunacak olan varsa çok memnun olurum...fatmaank

Tekrar merhaba,

Ben Çukurambar'da Rota ve Akapedya ile ve Balgat'ta Sevgi Masalı ile görüştüm AKD Kids Bahçeli'den sonra. İzlenimlerim şöyle;

Rota'da sorumlu müdür hanım çok ilgiliydi, mutfaklarını beğendim, biz oradayken elde hamur açılıyordu, her yer temiz görünüyordu, Türkçe grubunda yer kalmamış, İngilizce grubunda kontenjan varmış. İçime tam olarak sinmedi çünkü, bahçesi yok, bahçe yerine üstü açılıp kapanan büyük bir salon yapmışlar, hava iyiyken açık, kötüyken de kapalı oluyor ve çocuklar burada oynuyormuş, bir de kızımın yaş grubu alt katta idi, karanlık geldi biraz.

Akapedya'nın da fiziki koşulları iyi fakat Rota ile kıyaslayınca Rota daha derli toplu geldi bize. Kahvaltıları ve İkindi atıştırmalıklarını kendi mutfaklarından veriyorlarmış fakat öğlen yemekleri Öveçler'de pişip geliyormuş. Buranın bahçesi vardı fakat havalar soğuk olduğundan çoğunlukla hiç dışarı çıkmıyormuş çocuklar.

Sevgi Masalında da sorumlu müdür güven vericiydi fakat 15-18 öğrenciye bir öğretmen düşüyormuş bu yüzden vazgeçtim, bir de buranın da bahçesi küçük ve çok az kullanılıyor.

Diğer detaylar genel olarak aynı ve asgari bir standart var, dil, drama vs dersleri gibi. Çift dil istiyorsanız Rotanın İngilizce grubuna bir bakın, sadece İngilizce konuşuluyor ve benim gördüğüm gruptaki çocuklar iletişim sorunu yaşamıyor öğretmenle.

Aralarında seçim yapmam gerekse Rota'yı seçerdim. Benim için önemli olan kızımın özgürce oynaması, iyi beslenmesi ve dışarı çıkması ama maalesef gezdiğim kreşlerden anladığım, 100-150 çocuk, hiç dışarı çıkmadan odalar arasında koşturuyor. Veliler hasta olabilirler diye çocukların dışarı çıkartılmasını istemiyormuş, sorduğum öğretmenlerin açıklaması bu oldu ama benim kızım 1 haftalık olduğu günden beri kar kış demeden her gün dışarıda vakit geçirdiği için bunaltıcı olabilir diye vazgeçtim, bir süre daha anneanneyle devam edeceğiz sanırım.

Fiyatlarına gelince, Rota İngilizce 1850 tl, Akapedya 1100, Sevgi Masalı da 1000 tl.

Bu kreşleri gördükten sonra AKD Kids Bahçeli'yi tekrar değerlendirmem gerekirse gittiğim ilk kreş olduğu için ne derece acemi olduğumu idrak ettim diyebilirim. Diğer kreşlerde sorumlu müdür bizi karşıladı ve mutfak tuvaletler dahil her yeri tek tek gezdirdi, burada ise sorumlu müdürün odasında sohbet ettik sadece, diğer kreşlerde özellikle Rota'da çocuklar farklı atölyelerde ve kapıları kapalı idi, sadece camdan baktık, çocukların dikkatini dağıtmadık fakat AKD'de çocuklar koridorda koşturuyordu, yaş grupları ayrılmış gibi görünmüyordu, girer girmez sağdan üst kata çıkan merdivenin başında herhangi bir koruma tedbiri  yoktu. Yine de öğretmenleri çok tatlı ve canayakındı o yüzden olumsuz bir duygum yok fakat mutfaklarını bile görmediğimi düşününce bir kez daha gitmeden karar verebileceğimi sanmıyorum.ceydaceys

cevap için çook teşekkür ederim fatma hanım. yani akd kids olarak yakıştıramadım benim için en önemlisi sosyal aktivitesi bol olması ve gerçekten çocuğumda hem sosyal hemde dil gelişimi açısından ciddi gelişmeler görebilmek.. onun dışında öğretmenlerin çok tecrübeli alanında başarılı öğretmenler olması lazım bir kriz anında çocuklarımızı arkadaşlarının içinde rencide etmeden durumu çözebilmeleri lazım. çocuğumuzu emanet edip gideceğiz koridorlarda koşturuyorlardı demişsiniz yani aklıma gelen tablo hiç ama hiç hoş değil:( başıboş kendi hallerinde koşturmaları merdivenlerde koruma olmadan hemde.. vazgeçtim ben anlattıklarınızdan ve yazdıklarınız comella adlı yorumyazan arkadaşınkiyle örtüşüyor yönetimde/anlayışta iş yok anladığım kadarıyla..?  asgari düzey geldi bana ama günahlarını almiyim tabi genede.
 rota çocuklar dikkatimi çekti siz söyleyince çok sevindim hatta ama 1850 çok yüksek bir mebla :(( 1400 olsa hadi razıydım evime yakın çünkü ne yapıcam ben ya tam buldum dedim yine gitti!


ceydaceys

karar verince yine düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isterim. yorumunuzu bekliyor olacağım.. verdiğiniz bilgiler çok değerliydi tekrar çok teşekkürler...comela

"kreş sıkıntıları çok üzer beni. ben de çok çektim, bilirim...çok umutlu olmamak lazım, zira hiç biri tam olarak beklentinize uymayacak. temel konular önemli (önem sırasına göre değil):

1.havalandırma ve temizlik
2.yemek ve genel bakım (üstü ıslandı, kirlendi, değiştirmek gibi)
3.sevgi (çocuğun sevilmesi, çocuğun da onları sevmesi)
4.açık hava aktiviteleri
5.diğer aktiviteler
6.eğitim ve eğitim çeşitliliği
7.aldığı paranın karşılığı hizmet (çok para alan kreş, elbette az alandan daha çok hizmet vermeli)

çoğu kreş en az bi kaç konuda başarısız. 
mesela sudoku (turkuaz) mükemmel, her konuda, ama uzak. 
mesela disney, aktivitede iyi, çeşitlilikte iyi, yemekte normal, muhatap olduğun oya hanım mükemmel, ama temizlikte kötü. 


ceydaceys

merhaba comela. yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler gerçekten yazdığınız kriterlerin hepsi birbirinden önemli ve bende obsesif bir kişiliğe sahip olduğum için her yönüyle dört dörtlük bir kreş olsun istiyorum. çocuğum mutlu olsun sevsin sevilsin kendine güvenen sosyal bir birey olsun, bol aktivite, drama, gezi , dil herşeyiyle çok çok iyi bir eğitim alsın istiyorum. gönderdiğime değsin istiyorum yani.. öğretmenlerinin çok tecrübeli ve gerçek bir eğitici olması, tabiyki bunların yanında gıdaları temizliği yani hepsi birbirinden önemli dediğiniz gibi..
yazdıklarınızdan sonra akd kidsin bahçeli şubesine vermem imkansız zaten ama bişeyi çok merak ediyorum. ingilizce kreş olması konusunda kararlıyım da, arkadaşınızın çocuğu ingilizce anlamında bir gelişme gösterdimi? yani ingilizce anlama konuşma gibi azda olsa bir yol katettimi hiç bir fark yok mu bunu çok merak ediyorum. çünkü çift anadil ingilizce kreşlerin çocuk üzerinde verimli olup olmadığı konusunda hiçbir veli ile görüşme şansım olmadı bu yolla en azından onu öğrenirsem çook sevinirim. lütfen çocuktaki gelişimi detaylı anlatabilirseniz çok memnun olurum...... (akd kids gop için güzel yorumlar görüyorum ama evime uzak:( bahçeli çok yakındı bana buralarda önerebileceğiniz ing kreş varsa da çok sevinirim) ,
görüşmek üzere...Cevaplamak için Üye ol