çocuklar için dvit3 ampul?

tafa soruyor: 3

arkadaşlar dvit3 ampulün 1 yaşından sonra yılda bir kere kullanılmasının iyi olduğunu okudum ama dün alırken aczacı çocuklara kullanılmaz biz bunu yetişkinlere satıyoruz dedi kafam karıştı aranızda bunu çocuğuna kullanan varmı?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


berlindenbirseda

Ay yapmayın sakin lütfen. 1 tane ampulde saglikli bebek ve cocuklara günlük onerilen dozun (400 IU) tam 750 kati var. Ampul sadece D vitamini eksikliği olan kişilerde vücuttaki miktari hizlica yükseltmek için kullanilir.

D vitamininin eksikliği kadar fazlasi da vücuda zararlidir.


ebruisinefe

Kullanmayın eczacınzn da dediği gibi yetişkinler için o.


tafa

herhangi bi tahlil yaptırmadım ama kadir tuğcunun maillerinden okudum 1 yaşından sonra her çocuğun yılda 1 defa kullanması gerektiğini söylüyo birde ahmet aydının kitabından okudum her çocukta d vitamini eksikliği olduğu ve herkesin kullanması gerektiği yazıyodu özellikle hamileliğini kış aylarında geçirip baharda doğan çocukların ihtiyacı olduğunu yazmıştı.biçok kadın doğum doktoru kış hamileliklerinde anneye böyle bi takviye veriyo ama ben böyle bişey kullanmadım.ama tereddütteyim şuanda tekrar bi doktora sormam gerekiyo sanırım Cevaplamak için Üye ol