Anne baba ile yatma

fattololo soruyor: 10

bu soru nurturia uyesi olmayan cok sevdigim bir arkadasimin yillardir cozulemeyen problemi icin sorulmustur.

5,5 yasindaki kiz cocugu 3 yasina kadar anne baba ile yatmis. sonra odasina gecirilmis ve her zaman problemsiz kendi odasinda uyumustu. amma velakin daha ilk gunden kurulmus saat gibi 3te gelir anne babasinin yanina sivisir. ilk baslarda arkadaslar cok takmadilar, belki de cok yorgun olduklari icin geri yatagina koymaya uykularini bolmeye usendiler ama 5,5 yasina geldi hala onlarin yanina gidiyor ve artik usanmislar. geri yatagina goturun desem de uyanmadiklarini sessizce girip buldugu bosluga kivrilip uyudugunu sadece sabah farkettiklerini soylediler. zaten farkedip yatagina geri koyuldugu icin profesyonel olmus sessizce geliyor. cok sevecen ve ilgili bir anne baba, kesinlikle cocukta yalniz kalma korkma gibi sorunlar yok.

tecrubeli anneler, sizce ne yapilmali???

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ozgu_naz

:) kendi çocukluğumu hatırladım birden.ilkokul sona kadar birkç gece sıvışırdım yanlarına.üniversiteye kadar da her sabah uyanınca anneme seslenirdim gel yanıma yat diye:) o çocuğun ne hissederek yanlarında yattığını bilmiyorum ama bana annemin kokusu ve sıcaklığı iyi gelirdi.


zeyzey

erkek kardeşim de aynı şekildeydi. annem çareyi, anaokulu öğretmenine sınıftakilere  anne-babaların yanında yatılmasının doğru olmadığına, artık büyüdüklerine dair birşeyler söylemesini rica etmekte bulmuştu. gerçekten de öğretmenin telkinde bulunmasıyla sorun çözülmüştü. belki deneyebilirsiniz..


iflah_olmaz

bana çok sevimli ve zararsız geldiii....


tembelanne

bizde bebeyle yatıyoruz benim tembelliğim yüzünden allah sonumuzu hayır etsin:))
ama kardeşim anlattıgını gibiydi hala sabahları annemin yanına gider bi yarım saat orda uyur kendisi 28 yaşında:)


nilinmasali

Benim kızımda hergece kendi yatağında uyur sabaha karsı 5:30 da yanımıza yerlesir,acıkcası uyurken özlüyorum kızımı o yüzden babasıda bende gayet memnunuz bu durumdan,gün içinde cok bağımlı bir çocuk olmadıgı anlasılıyor yazdıklarınızdan o yüzden bana da cok sevimli geldi:)CokBilmis

Madem uykuları bölünmüyor, neden "usanmışlar" anlamadım ben. 


Çocuk kendi odasında, kendi yatağında ve sorunsuz uyuyor. Anne babanın uykusu da bölünmüyor, sabaha kadar deliksiz uyuyorlar.

Sorun ne?


fattololo

aslinda sorun, kizlainin ayak ucunda ustu acik, kivrilmis uyumasi... cabuk hasta oluyor,ya da yerde yattigi oluyor, yere yatak hazirlasalar abartip hic odasina gitmiyor, sabah uyanip bir seviselim desek cocuk yatakta, cinsel hayat sekteye ugramis... gibi sorunlari var :)


CokBilmis

Kıza tulum giydirip yatırsınlar.

Uyuduğuna göre rahat ediyor demektir, ayakucunda kivrilip yatmasına takmasınlar.

Sevişmek istiyorlarsa evin diğer bölümlerini kullansınlar, cinsel hayatlarına da renk gelmiş olur böylece.batucum

Çok güldüm çokbilmiş 😂


Meteboy

Kıyamam ben ona ya, bir süre sonra isteseler de gelip yanlarına yatmaz. Bu zamanların kıymetini bilsinler derim.


Cevaplamak için Üye ol