Bakıcıya düşkünlük

nerec soruyor: 4

Merhaba,

Kızım 18 ayını yeni doldurdu. Çalışıyorum, çoğu sabah kızımı görmeden işe gidiyorum ve akşamları sadece 2 saat kadar zaman geçirebiliyoruz birlikte. Kimi zaman bakıcımız yanımda olmadan benimle kalmıyor, oyunla kandırmak ilgisini dağıtmak gerekiyor ki yalnız kalabilelim. daha da acısı uyutamıyorum, gözünden yaşlar akarak bakıcısını istiyor... moralim çok bozuk, herkes büyüyünce geçer, henüz farkında değil, neticede annesi sensin ve benzeri şeyler söylüyor. bunları kesinlikle duymak istemiyorum, her geçen gün kızım büyüyor... bu günleri bir daha asla geri gelmeyecek. öneriniz var mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


nilinmasali

:( çalışmak istiyrum bu durumdan da deli gibi korkuyorum,keşke bi yardımım dokunabilse size...


CokBilmis

Aslında mutlu olmalısınız: Bebeğiniz bakıcısına bağlanmış. Demek ki onunla mutlu ve ihtiyaçları karşılanıyor.

AMa söylemesi kolay elbette, insan bebeğine aşık oluyor. Ben bebeğimi kıskandığım için emzik bile verememiştim ağzına, emziği kıskanmıştım :)

Benim kuzenlerime anneannem baktı. Teyzem hostesti. 15 günlük yurtu dışı yatılarına gidiyordu. Küçük kuzenim anneanneme "anne" diyordu. Büyüdükçe anne ve anneanne farkını anladılar. Anneanne sonra kendi evine taşındı, olumsuz bir tepki vermediler. Anneanne öldü, anneleri ölmüş gibi olmadı, anneanneleri ölmüş gibi normal bir tepki verdiler.

Yani duymak istemiyorsunuz ama gerçek bu: Büyüdükçe "anne" kimdir, anlayacak.

Bir önerim daha olabilir: Haftasonları ev işi yapmayın. 24+24 saati birlikte geçirin. Sürekli birlikte oyunlar oynayın. Bakıcısıyla yapamadığı şeyleri yapın. Mesela sokağa çıkıp çamurun içinde yuvarlanın (normal bir bakıcı buna izin vermez). Heyecanlı aktiviteler yapın. Hayvanat bahçesine, dev akvaryuma gidin mesela. Akşamları da birlikte uyuyun.


selencem

Haftasonu mutlaka baş başa vakit geçirin. Ayni yatak da iyi olabilir. Ben de bir ara uyutamiyordum, meger bakici salliyormus! O uyuturken yanlarinda olup rutini takip edin, aynisini yaparsaniz sizle de uyur.


nerec

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :) havalar güzelleştiğinde ev dışı programlara ağırlık vereceğim. birlikte yan yana koyuncuk yapmak da iyi bir fikir.... kendimizi kurallı uyumaya fazla alıştırmışız. 

tekrar çok teşekkürlerCevaplamak için Üye ol