bebeğim emmiyor

zehranur soruyor: 4

beniM BEBEĞİM BU GÜN TAM 3 AYLIK OLDU ,15 GÜNDÜR BENİ EMMEK İSTEMİYOR, AMA UYKU ARASINDA VERİYORDUM, ŞUAN ONUDA İSTEMİYOR.6 SAAT AÇ KALDI YİNE EMMEK İSTEMEDİ.DEVAM SÜTÜ VERDİM,KUSAR GİBİ OLDU,MORALM ÇOK BOZUK,NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM.BENİM GİBİ ÇOK SORUNLU ANNE VAR BİLİYORUM.ALLAHTAN SABIR DİLİYORUM.UMUTSUZ OLUPTA.YENİDEN UMUTLANAN ARKADAŞLAR VARMI.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


deyra

Sütünüzü sağıp verin bence. o ayda bir bebeğin 6 saat aç kalması yerine biberonla içmesi daha doğru olur bence.benim oğlum hiç emmedi, ben hep sağıp verdim


tugbaaa

benim kızım da 2 aydan sonra isteksiz emmeye başladı şu anda 3 aylık olcaz. geceleri emiyor ama gündüz memeye yaklaştıramıyorum bile yay gibi geriliyor. 1 ay geçtiyse 2 ay daha geçer diye ümit ediyorum sonra ek gıdaya başlarım. 


bazen biberonu azcık emince hemen biberonu çekip göğsümü veriyorum emiyor bir d öyle dene istersen. stres yapma anne stresli oldukça bebek hiç emmiyor.


secil84

Bebekler belirli dönemlerde emeyi reddediyolar. Bende aynı şeyi yaşadım doktorumuz ısrarcı olmam gerektiğini yoksa bebeğin emeyi bırakabileceğini söyledi.Bende bazı zamanlar müzik açarak,bazen de ayakta gezdirerek emzimeye çalıştım çok uğraştım ama değdi.şimdi kızım isteyerek ve seve seve emiyor.İnşallah sizinkide düzelir.


nurcan_eymen_efe

aynı sorun bende yaşıyorum.bu durumdan çok üzgünün.20 gündür pompa kullanıyorum,sağarak veriyorum.yoksa ne kadar aç kalsada emmiyor.geçen ay az emdiği için az kilo aldı,şimdi biraz toparlamaya başladı.bende inş. düzelir die umut ediyorum.mama vermiyorum.sizde sağıp verin bebeğiniz aç kalmasın.Allah yardımcımız olsun.Cevaplamak için Üye ol