Çocuğuna ingilizce öğretimine başlayan var mı aranızda?Ya da düşünen?

cmr soruyor: 7

Çocuğunuza kaç yaşında ingilizce öğretimine geçtiniz?Ya da geçmeyi düşünüyorsunuz?Bu aşamada özel öğretmene ihtiyacınız oldu mu?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


GulcanDeniz

Geçen yıl, yani 3 yaşında başladığı kreşte vardı İngilizce dersleri.
Bu yılki yeni kreşinde İngilizce ve Almanca dersleri var...


asaritas

Tamam çocuktur yükledikçe kafası alır diye düşünüyorsunuz, ancak bu şekilde erken yaşta çok bilgi yüklemenin ilerde bir avantaj sağladığı hakkında bir çalışma var mı? Bunlar biraz para israfı gibi geliyor. İlkokulda İngilizce eğitimi verince zaten çocuklar çok akıcı İngilizce'yi kapıyor.


ayberke

2 Hafta önce doğa kolejinin düzenlediği bir seminerdeydim,elt parents adlı.çoçuklar nasılne zaman ingilizce örenebilir ve biz neler yapabilirizdi.3 tane konuşmacı vardı.özetle orada anlatılanları yazmak istedim.Çocuklar yetişkinlerden farklı olarak yabancı dili araç için kulllandıkları dili sorgulamadıkları için daha çabuk öğrenirlermiş.Çocuk anadilini öğrenmeden yabancı dile geçmenin konuşmayı geciktirdiği,çocukların öğrenebilmesi için çok fazla ingilizceye maruz kalması gerektiği(tv ailede devamlı konuşan vs).Evde hikaye ve oyunlar oynayarak ingilizce öğrenebileceği.haftada 10 saaten ilkokul 4 kadar sadece çoçukların öğretileni kullandığı bundan sonraki dönemde kendisinden yeni birşeyler kattığı(geliştirdiği)araştırmalarca ortaya çıkarılmış.Yanlız bu araştırmalarda genelden bahsetmişler çok iyiler ve çok kötüler hariç tutulmuş.Ayrıca çocukların yurtdışında sadece konuşma anlamında 6 ayda yabancı dili öğrenebileceğini anlattılar.


YamahaClass

Değerli aileler Yamaha Class Müzik Eğitim Kurumları 4 aylık bebekten itibaren müzik eğitimi dışında artık ingilizce eğitimi vermeyede başlıyor.Müzik alteri eşliğinde hem çocukalrımızın matematiksel zekasını geliştirirken aynı anda ingilizce öğrenmeinin zevkini yaşıyacaklar.Üstelik derslere anne veya babada çocuğu ile katılabilecek.
14 ocak 2012 cumartesi günü yamaha class etiler şubesinde Eğitmen Vivet Sparkes tarafından ücretsiz tanıtım dersleri verilecektir.

KINDERMUSİC gruplarımıza dahil olmak isterseniz lütfen bizi arayın 0212 287 56 66
www.yamahaclass.com
http://www.youtube.com/watch?v=xDSlGbtMht0&feature=related


fatos

Bende birkaç aydır ingilizce eğitimi vermeyi deniyorum. Nasıl yaptığımı yazdım bugün. http://yagizlahayat.wordpress.com/2012/02/28/ingilizce-ogretmek-peki-ama-nasil/


gulenhepgul

Bir İngilizce öğretmeni olarak şunu söylemeliyimki erken yasta bır dıle maruz kalmak telafuz yönunden cok buyuk avantaj saglar. Dil öğretimi için kritik yaşlar 4 yas cıvarında baslar ve ergenliğe kadar devam eder. yapılan araştırmalarda bu yaslar arasında bır yabancı dıle maruz kalan bıreylerın kalmayanlara gore ılerde cok buyuk avantaj sahıbı olduklarını gosterıyor. bu olay tamamen beyının elastıkıyetı ıle ılgılı. Benım oglum 11 aylık su anda, şimdilik sadece yabancı dılde muzıkler ve hıkayeler dınletıyorum, daha cok anadılde konusuyorum ama Turkceyı gelıştırdığı anda da Ingılızceye baslamayı dusunuyorum     


bade02

benim ikizlerim 22 aylik, oglumun tedavisi nedeniyle yazin 2 ay yurtdisinda kaldik, burada ingilizceye asina oldular ve kullanmaya basladilar. istanbula donunce de ingilizce oyun grubuna goturmeye basladim. su an ingilizce 40-50 kelime arasi konusuyorlar, ama cok cok daha fazlasini anliyorlar, ingilizce sarki soyluyorlar. bu arada turkceleri 150 kelime civari. yani 2 dil ogrenmeleri konusmalarini geciktirmedi, aksine beyinleri surekli stimule oldugu icin cok cabuk ogreniyorlar ve kullaniyorlar.Cevaplamak için Üye ol