4 çay bardağı yeterli mi?

kucukadam soruyor: 7

Merhaba..

Oğlum 13 aylık ve 2 ay önce katı gidayi bıraktı. Şimdi sadece çorba ve muhallebi yiyoruz.

1 çay bardağı muhallebi kahvaltida

1 er çay bardağı çorba öğlen ve akşam çorba

1 çay bardağı meyve püreli yoğurt

Mümkün olduğunca cesitlendirmeye çalışıyorum. Ancak aylardır süregelen kusma problemimiz var nedenini hala bulamadık. Bu yüzden sinirli hareket edebiliyorum.

Ilk çocuk tecrubem hiç yok.. Sizce bu şekilde sıvı olarak 4 çay bardağı yeterli mi??

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Meowwow

Bana az gibi geldi. 11 aylıkken filan biz iki saatte bir Çay bardağı kadar veriyorduk. Alerji uzmanına gittiniz mi? Umarım sizi üzmem ama bana miktar az geldi. Ama kilo alımı iyi ise belki yetiyordur? Geçmiş olsun.


maviboncukk

13 aylık bebek katı gıdayı bıraktı ne demek? Benimki o yaşta daha yeni alışıyordu püre yememeye hala hatta püre yiyordu.. O kadar küşük yaşta katı gıdayla tanıştıysa (rondosuz) kusması ondan olabilir. Hazmedemiyordur.. Benimki öyleydi en azından..


maviboncukk

Miktar konusna gelince her çocuk farkl. Aylık kg. Alımına bakardım ben olsam zira ilk bir sene her ay sonrasında her üç ayda bir doktora götürülüyor zaten


birgun

Benim iki çocuğum var ikisinin de yeme içme alışkanlıkları ve miktarları bebeklikte farklıydı. kuvvetle muhtemel doktora götürüyorsunuz dur. Kg boy takibi yapılıyordur. Gelişiminde gerilik yoksa kendinizi çok kasmayın. Zaten sadece ek gıda almıyor sütte içiyordur. Bazı çocukların dişleri geç çıkıyor  ağzına aldığı besinleri çiğnemekte zorlanabiliyor bu yüzden kusabilir. Zaten kim ne derse desin. Çocuk yemezse sizin yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Burnunu tutup boğazına zorla dökemezsiniz yemeği. Benim oğlum bazı günler yerken bazı günler ağzına bir şey sürmek istemiyor genelde hasta ve yeni dişleri sürerken yemek yemek eziyet geliyor. Ne kadar ve ne yiyeceğine kendi karar veriyor. Ben sadece teklif edebiliyorum gerisi ona kalmış. Doktorlar pütürlü gıdaya alıştırın diye tavsiye ediyorlar ama işte her çocuk aynı olmuyor. 


kucukadam

Oğlumun iki alt dışı çıktı 4 ay önce daha yenileri gelmedi. Sanırım ve umarım Birgun un dediğin gibi diş çıkarma dönemidir. Alt dışı çıkarken kilo alımı durmustu. Simdide ( sanırım birden çok diş geliyor) durdu. Bende acaba beslenmesi mi az yoksa disten kaynaklanan bir durağanlik diye merak ettim. Anne sütü de alıyor. Bilemedim ?


Meowwow

Anne sütü de alıyorsa az değil. Soruda sanki başka hiç bir şey yemiyor gibi anlaşılıyor. Ama sonuçta kilo alımına bağlı herşey, dönem dönem duruyor kilo alımı, o yaşlarda diş çok etkiliyor


kucukadam

Ewet dişi bir türlü çıkmadı. Zaten dediginiz gibi fazlasını yedirmek de zor kusma sorunumuz da varken. Cevaplar için çok teşekkür ederim.Cevaplamak için Üye ol