odasini ayirmali miyim(nasil)???

pamusum soruyor: 7

mrb oglum 13 aylik ve ben odasinin ayrilma vaktinin geldigini düsünüyorum geceleri sürekli benimle uyuyyor uyutup besigine koyduktan bir saat sonra uyaniyo kendi yatagima aldigimla uyumasi bir oluyor sizler bebislerinizi ne kadarlikken ayirdiniz ve nasil basardiniz tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


pamusum

soruyu acali 2 yil olmus,ben daha 2 ay evvel ayirdim:)),evin tadilati falan derken o perisanlikta kendi kendine uyumayi ögrenmek zorunda kaldi:)simdi odasina gidip uyur fakat hemen hemen her gece uyanip gelir yanima.


ipekkusgoz

Biz tam da sizin aylarda aynı yatakta yatmaya başlamıştık:). Yani o kadar süre bir kere bile yannımda yatmamıştı.Sonra dedim acaba bir şeyler kaçırıyor muyum,oğlumla yatmanın nasıl bir duygu olduğunu bilmeden büyüyüp gidecek diye düşündüm. Önce haftada bir kaç günle başladı tabii ki,ama şu an akşamları birlikte yatıyoruz.Bundan sonra ayırmak için ne yaparım bilmiyorum ama bir süre daha böyle gidecek gibi gözüküyor.


seres_esra

pamusum sende kendimi görüyorum 18 aylıkken memeden kestim kestiğim gün odasına yatırdım o zamana kadar hep yanımdaydı ayırdıktan sonra gece sadece 1 defa biberonda süt içmeye uyanıyordu sonra onu da kesti ve sonra ben ne yaptım kendi kendine yatmaya alışmış çocuğu tekrar kendime alıştırdım babamız iş için şehir dışına çıktığı zamanlarda benimle yattı şimdi yine ayırdım ama gece 3-4 defa uyanıyo anne yanıma gel boynumla oynuyor buda 5-6 aydır çıktı boynumla oynayarak uyuyo umuyorum tekrar alışacak


burii

pamusum

aslinda biraz gidisatina birakmak gerek bazi seyleri,ben hayal bile edemezdim oglumun kendi odasinda kendi kendine gidip uyuyacagini.sadece biraz zamana ihtiyaclari var. 2 yas ve öncesi anneye ihtiyaclari had safhada oluyor,bu ve benzeri durumlar anneyi endiselendirebiliyor fakat sonucta buda bir sürec ve zamani geldiginde ve onlar hazir oldugunda bitecek.


ne demis asna:su akar yolunu bulur:)
gercektende öyle.


tembelanne

Ben iki hafta önce işe basladım işe baslamadan 1 hafta önce ayırmıstım..Ama işe baslayınca o kadar özledim ki yanıma aldım kocayı kovdum:)) benımle uyuyuyunca kesıntısız uyuyor sabah işe uykumu almıs bı sekilde gidiyorum..oda ayırma tamamen benimle ilgili ayırmak istemiyorum belkide hata ediyorum:)


ng1789

Ani bebek ölümü sendromu nedeniyle ilk 6 ay kesinlikle tavsiye edilmiyor ayrı odada yatırmak, eğer çok gerekliyse ayırmak o zaman da görüntülü telsizle vs sık sık kontrol edin bebeğin durumunu diyor uzmanlar..
Cevaplamak için Üye ol