Mevsimsel Grip Salgını

Ozlem_Can soruyor: 3

Merhaba,

Şu ara yaygın olan hastalıkları yaşayanınız var mı?
 
Can Cuma'dan beri ateşli. Çok yükselmemekle birlikte 37.5 - 39 arası seyrediyor. Üzerine bugün öksürüğü arttı. Sesi kısıldı ve bir de ishal başlamış :( Dün akşam acile gittik. Ciğerleri, kulağı temiz, grip çıkmadı. Diğer bulgular virütik dedi doktor. Buraya kadar herşey genelde duyduklarım ile aynı ama ishale hiç rastlamadım çevremde.

Bu şikayetlerin üzerine ishal yaşayanınız var mı?

Daha dr.la konuşamadım. Bu arada sizden de bilgi almak istedim.

Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


CansuBora

Merhaba Geçmiş olsun öncelikle..
Biz ishalden yeni kurtuluyoruz..

Bizde de ateş,kusma ve kulak ağrısı ile başladı.. Doktora ilk gittiğimizde kulak enfeksiyonu ve bademciklerden dolayı olduğunu sandık.. Sonraki günler tam iyileşiyor derken ishal de başladı.. Gaita testi istedi doktorumuz ve dışkıda amip çıktı.. Neredeyse 10 gün olacak daha tam iyileşemedik..

Umarım bu tür bişey çıkmaz..

Tekrar geçmiş olsun..


emine_

mrb.aynı şikayetler bizdede var.ciğerleri temiz dedi doktor.antibiyotik kullanmaya başladık.kakası sıvıydı biraz antibiyotikle  direk ishale döndü.
ateş içinde şuruplar etki etmedi.5 gün sürekli yıkıyarak düşürmeye çalıştım ateşini.6.gün fitil yaptım.rahatladı.şimdi iyileşmeye başladı.sizede acil şifalar.


_Sezin_

Merhaba gecmis olsun. Bizim gecen hafta önce ateş başladı 2-3 saat sonra ishal başladı. Ateş 40 dereceye kadar yükseldi. Hastanede dışkı tahlili yaptılar. Rotadan korkmuştum ben ası da yaptirmamistik. Adenovirus çıktı dışkı tahlilinde. Ateşi ılık banyo gerekirse fitil ile düşürüp bol sıvı alımı ile toparladık. 4-5 günde iyileşti neyse ki. Salgın varmış Adenovirus hem ishal hem de üst solunum yolu şikayetleri yapıyormuş.Cevaplamak için Üye ol