Anne sütü-regl ilişkisi

kirem soruyor: 2

merhaba,

benim oğlum 1 ayını dolduracak. uzun zaman sonra ilk defa regl oldum. 2 haftadır da sütüm azaldığı için regl olduğumu düşünüyorum. normalde de çalışan biri olduğum için gündüzleri emziremiyorum ama önceden yine bir doluluk oluyordu şimdi olmuyor. bu saatten sonra sütümde artış olur mu bilmiyorum çok kötü vicdan yaptım kendime. yine de bu zamana kadar emmiş olması yeterli midir sizce. 6. ayından itibaren ek gıdalarımıza başlamıştık zaten. suan çok güzel yemek yiyor ve akşamları emiyor. 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ayazlali

1 ay değil 10 ay demek istemişsiniz sanırım :-) bence hiç kendinizi uzmeyin!! Bildiğim kadarıyla adet bebek başka kaynaklardan beslenmeye başlayınca gelir. O yüzden adetinizin gelmesi gayet normal, bebek artık katı gıda ile de besleniyor sütün yanında. Büyük oğlum ben işe başlayınca on aylıktı ve biberondan sağdığım sütü almadı. İşten önce ve sonra emzirmeye devam ettim, 22 aylık olana kadar emdi :-) ilk bebekle adetim 9 ay sonra geldi, ikincisiyle 8 ay. Bence normal :-)


babu

Sut uretimi talebe gore dengelenir. Bir suredir gunduz emzirmediginiz icin gunduzleri dolmamasi dogal ama aksam emziriyorsaniz o ihtiyaci karsilamaya yetecektir. Sonucta zaten kati gidaya baslamis, yakinda 1 yasini dolduracak, muhtemelen su an aldigindan daha fazlasina zaten ihtiyaci yok. Hic kendinizi uzmeyin. Cevaplamak için Üye ol