Oto koltuğunda 9-18 mi 9-36 mı

Smryna06 soruyor: 10

Merhaba, kızım yaklaşık 9 kilo ve isofixli bir oto koltuğu almayı düşünüyoruz. Sık sık uzun süreli araba yolculuğu yapan bir aile değiliz. Aldığımızda uzun süre kullanabileceğimiz bir oto koltuğu düşünüyoruz. 9-18 kilo mu yoksa 9-36 kiloya uygun bir koltuk mu almalıyız? Aslında Römer'in Trifix modelini beğendim, biraz pahalı bir koltuk olduğu için uzun süre kullanıp kullanamayacağımı bilemiyorum. Siz hangi kilo aralığını ve marka- modeli kullanıyorsunuz, yardımcı olursanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


marina27

ben de aynı soruyu soracaktım şimdi :) chicco elettaya baktım ama çok dingildek geldi, plastik falan düşce kırılcak gibi. römerler de çok fiyatlı. yokmudur bu işin bi arası?? 9-36lar çok kocaman geliyo bana sanki 36 kilo bi çocuk onun içinde durmazmış gibi geliyo. 18kilodan sonra sadece alt yükseltme oturağı kullanılsa olmuyo mu?


Smryna06

Çok güzel sorular Marina :) Aklıma gelmeyenleri de sormuşsun teşekkür ederim.


marina27

benim danacık pek minyon değil o yüzden çok takıldım bende 9-18lere. yatan olması uzun seyahatlerde gerekir diye düşündüm, biri bi soruda cvp vermiş aslında concordun ultimaxı yatabiliyo baya diye. amaaan yine bebek mağzalarının yolu gözüktü tek tek dolaşılcak hepsi bin türlü model bin türlü marka!! eskiden ne güzelmiş bebek arabası bi çeşit, oto koltuğu bi çeşit alıp geçiyomuşsun :)


kayaveannesi

ben de aynı durumdayım:) kaç gündür araştırıp duruyorum lakin bir karar veremedik.. 9.aya yeni girdik, bebiş te 10kg civarı..arabamda isofix yok ama kemerle de işi görürüz diye düşünüyorum mecburen.. soruşturduk herkes 9-18 yeterli olur diyor ama,1 yaşından sonra kilo alımı yavaşlar vs.diye..karar veremedim..maxi cosi koltuk hem dönebiliyor hem ta yatabiliyor ama römer daha güvenli diyorlar, onda da başı çok sıkıntıda kalıyor gibi.. koca kafa oğluşka rahat edemez diye düşünüyorum..1-2 koltuğa oturtup denedik ama, asıl arabaya yerleşince belli olacak galiba...zor işler bunlar, o kadar para veriyoruz, içimize sinse rahat etse bari dimi...


ozURel

bizde römer kıng 9-18 kg arası kullanıyor-duk...
duk çünkü arabamızı sattık... (: ama tavsiye edebilirim..Smryna06

Çok teşekkürler arkadaşlar :)


Zekibo

9-25 var bazi markalarda onlara bakabilirsiniz bence.


tubish36

merhaba.bende cok uzun arastırmıstım. vede maxi cosi tobi aldık.isofixlı degıl vede dıger modellerden yuksek oldugu ıcın camdan dısarıyı seyredıp vakıt gecırebılıyor.koltuklar yatabılıyor olsada oyle cok yatmıyorlar.buda okadar cok yatmıyor yani. ama onemlısı kafa yastıgının olması vede boyu uzadıkca o yastık pozısyonununda ayarlanabılıyor olması.oglum tombısce. 9-18 aldık ama koltuga su an tam sıgıyor , kılo almaya bu hız devam ederse sanırım dar gelecek koltuk.birde oglum cok terlıyor normalde, ama koltukta dahada cok terlıyor.yazlık kılıfını almayı deneyecegım.ayseserraninannesi

biz de römer trifix kullanıyoruz.
çok memnunuz, fakat öyle çok da yatmıyor.sanırım güvenlik nedeniyle bu boyuttaki oto koltukları tamamen yatmıyor diye biliyorum.
bebeğim rahat ediyor, koltuğun o kadar yatması onun uykuya dalmasına yetiyor.
kafa yastığı boyuna göre ayarlanabiliyor, fakat tabii ki benim kızım da koltukta terliyor.
ben maxi cosi ve römer arasında bayağı gidip geldim ve römer trifix bana daha oturaklı ve sağlam göründüğü için tercih ettim.
bence mutlaka bebeğinizle birlikte gidip denemeden almayın.


neretva

Ben yanlış mı biliyorum emin değilim ama zaten 15 kilodan sonrası için yükseltici koltuklar var. Yani 9-18 alsanız, 18'den sonra da yükseltici ile arabanın kendi kemerini bağlayabiliyorsunuz. Zaten kilo alımı müthiş yavaşlıyor 1 yaştan sonra. Doktorumuz 3 ayda 1 kilo alırlar demişti. Yani 1 yılda 4 kilo alıyorlar. 10 kilo civarı 1 yaşında olsalar, 9-18 sizi 3 yaşına kadar götürür. Ki çoğu çocuk o kadar da almıyor. Yükselticiler 3-12 yaş için kullanılıyor, fiyatları çok daha uygun. Benim tercihim Römer trifix alıp 18 kilodan sonra da yükselticiye geçmek. Şu anda 11 kilo civarı. 2 yaşında 12 olabileceğini hiç sanmıyorum. 9-36'da isofixli olsa belki onu düşünürdüm ama yok.

Bir de mutlaka denetin çocuğunuza. Terletmeye karşı da havlu kılıflar var.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Doğum öncesi süt arttırıcı 2

Uykuya dalma problemi 11

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,

Tuvalet eğitimi 7

s_gur_s 2Y
Son: esrammm,