Oto koltuğunda 9-18 mi 9-36 mı

Smryna06 soruyor: 9

Merhaba, kızım yaklaşık 9 kilo ve isofixli bir oto koltuğu almayı düşünüyoruz. Sık sık uzun süreli araba yolculuğu yapan bir aile değiliz. Aldığımızda uzun süre kullanabileceğimiz bir oto koltuğu düşünüyoruz. 9-18 kilo mu yoksa 9-36 kiloya uygun bir koltuk mu almalıyız? Aslında Römer'in Trifix modelini beğendim, biraz pahalı bir koltuk olduğu için uzun süre kullanıp kullanamayacağımı bilemiyorum. Siz hangi kilo aralığını ve marka- modeli kullanıyorsunuz, yardımcı olursanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


marina27

Aynen ya zaten koca koca koltuklar bide baza da konunca dino gibi kafaları sunrooftan çıkcakmış gibi çocukların:)) öyle geldi bana. Bugün eşimle baktık baktık ölçtük biçtik denedik ettik römer King mi ne ondan aldık isofixsizmiş içinin konforu isofixli modeline göre daha iyi geldi daha rahat ve geniş yatış pozisyonu da daha iyiydi. e bide fiayatı da daha uygundu;) İşallah memnun kalırız bakalım. Öneriler için çok teşekkürler herkese.


Smryna06

Evet ben de çok teşekkür ederim ve umarım ben de iyi bir seçim yaparım.


tulay_defne

Bende römer king plus kullanıyorum. Çok memnunum isofixi yok ama zaten bizim arabamızın da izofixi yok. 9-18 yeterli bence ki kızım bu hızla giderse 3 yaşında bile yakalayamaz 18 kiloyu. Takıp çıkarması çok kolay çıkartmış olduğumuzu unutup arabaya gittiğimizde ve kızım kucağımda uyuyorken bile eşim saniyeler içerisinde hazırlayabiliyor. Terletmesi minimum düzeyde. Kafalığı hiç rahatsız etmiyor aksine ona konfor sağlıyor ki boyuna göre yükselebiyor. Kılıfını söküp takmak çok kolay.


baisy


ankara-karaburun arası gittik molalarla 15 saati buldu yol. tabiki mızmızlandı ama sorun yaşamadık.
öndeki parça 18 kiloyu geçince çıkıyor. boyu da uzatılıyor büyük çocuklara uygun oto koltuğu haline geçiyor.
cybex-pallas
 bukcet

Oğlum 5 aylıkken oto koltuğunu kullanmaya başladık. 9 kiloyu geçmişti ana kucağına artık sığmıyordu. Piyasadaki çoğu modellere bakmışızdır. En çok Römer İ beğendik. Römer Trifix i aldık ve çok çok memnunuz. Çok fazla yatmıyor gibi ama oğlum içinde çok rahat etti.bel kısmında ek desteği olması sayesinde beli de rahat. İçinde rahatça uyuyabiliyor. Biraz pahalı ama kesinlikle öneririm.


pelinau

Merhaba,


oto koltuğunu siz uzun yolculuk yapmıyoruz deseniz de, arabaya her bindiğinizde kullanacaksınız. sonuçta amaç güvenlik.

oto koltuğunu biz geç almıştk 9-18 kg almıştık. ama geç aldığıma çok pişman oldum. oysa ne büyük rahatlık. çocuğu yükselttiği için dışarı seyrediyor. elim kolum boş, rahatlıkla yemeğini filan yedirebiliyorsun. eğer uykuya denk gelirse rahatlıkla uyuyor. bizimki öne kayarak hafif yatar pozisyona gelebiliyor. 

oğlum 6 yaşını bitirdi, şuan birinci snıfa gidiyor. 18kg.  ve hala kullanıyoruz. hiç sorun çıkarmıyor, kendi koltuğunu seviyor. artık başka bir koltuk ya da yükselticiye geçmemiz lazım. çünkü dışarıya bakmayı, arabalara, plakalara, bakıp oynamaya bayılıyor. üstelik güvenlik de var. bu durumda piyasada yükseltici diye 50tlye satılan koltuklara da bakıyorum. çünkü hem kızım hem oğlum otokoltuğu kullanırsa arka  taraf tamamen kapanacak. üçüncü bir kişi oturamaz.

yani diyorum ki, 20kg a kadar olandan alabilirsin. sonra zaten yükselticiye geçersin. bahsedilen 20-25kglar ilkokul zamanına denk geliyor. 36 kiloya baktım gelişim cetvelinden 11 yaşı gösteriyor. 9 kiloluk çocukla 11 yaşındaki çocuk için bir ürün bana pek mantıklı gelmiyor. 

11 yaşında hala oto koltuğunda oturacak çocuk tanımıyorum :) o zamanlarda sanırım elinde i-phone ile takılır :))) ya anne ben buna oturmam der :) 

çok lüks markalara da para dökmeye gerek yok bence. yani illa maxi-chicco filan olması gereksiz. gerekli belgeleri olan herhangi bir marka da olabilir. benimki bilindik marka değil mesela.

bir de koltukla beraber yedek penye kılıflarını da al. zaman geçince uygun kılıf bulamazsın. oto koltukları pamuklu kumaştan olmadığı için hava sıcakken sırtı su gibi oluyor. 
umarım fikir vermişimdir .


harikademir

son 1 aydır ben de oto koltuğu ile kafayı bozmuştum. Sonunca 9-36 kilo recaro young sport aldım. isofixli değil kemel-rle bağlanıyor ama çok noktası var güvenlik için. 10 gundur kullanıyorum. yerinden oynamıyor koltuk. isofix'e fazladan para vermediği için çok mutluyum.

e bebekte su anda indirimde koltuk. tavsiye ederim.


skisac

1 yaşından bu yana Maxi Cosi Tobi kullanıyoruz. Çok memnundum ancak bu hafta eşimden şehirler arası yoldayken arkadan birinin arabamıza çarptığından oto koltuğunun kemerden kurtulup yan döndüğünü öğrenene kadar. Allahtan oğlum arabada değildi. Bu oto koltuğunun kalitesinin sorgulanacağı bir durum değil. Ben kalitesine çok güvenerek ve araştırarak aldım. Ancak kemerin açılış düğmesi birisi arkada otururken hafiften açılmış ve bir darbe ile yerinden çıkmış olabilir. Koltuğu yerinden hiç kaldırmadığımız için bugüne kadar kontrol etme gereği dahi duymamıştık.
Bu olaydan sonra isofixli bir model almaya karar verdik. zaten oğlum 3 yaşını geçti 14 kilo, bir süre sonra bir üst koltuğa geçecektik, yeni koltuk alış süremiz bu olay ile hızlanmış oldu.
Bende britax römer almak istiyorum. ancak recaronun da çok kaliteli olduğunu duydum, formula 1 koltukları yanında bilindik kaliteli araçlarında koltuk üreticisi, ancak çocuk koltuğunda nasıldır bilmiyorum.fiyatları makul römere göre.
ancak römerde kendisini bu alanda ispatlamış bir marka.
almak istediğim model Britax Römer Xtensafix Gf 123 modeli gidip görüp dinleyeceğiz, aklımıza yatar ise bunu alırız, diğerleri ile ilgili de bilgi alacağız.  
Maxi cosi tobi ise oğlumun hiç sıkılmadan oturduğu kendisinin dahi çok sevdiği bir koltuktu, herkese tavsiye ederdim ama bundan sonra isofix li olur ise daha iyi olur diyebilirim.


meltemy

merhaba,

bir yakınımızda bu araba koltuğunu gördüm 2 haftadır kullanıyorlarmış şimdilik memnunlar,başka kullanan var mı kullanımı nasıldır acaba? Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Doğum öncesi süt arttırıcı 1

Uykuya dalma problemi 11

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,

Tuvalet eğitimi 5

s_gur_s 2Y
Son: dilrubaa,