Okula adapte olamama sorunu

cansubk soruyor: 2

Merhaba, oğlum 5 yaş 3 aylık anaokulu yaşında ilkkez anaokuluna gidecek.İlk hafta çok iyiydi sonraki hafta ağlamaya başladı sonra zorla aldılar vs sınıfa girmiyor sınıftan kaçıyormuş.Artık tehlike arz ediyor dediler.Oğluma 4 yaşında okb tehsihi konmuştu takıntıları vardı.sonra başka doktor zeka seviyesinin 130-135 lerde olduğunu söyledi.okul bize gölge öğretmen önerdi evde eğitim vs. Çok çok üzgünüm gerçekten.bugün toplantı vardı orda bi arkadaşıyla oyun oynamışlar birebirde sorun yok iletişim çok iyi ..fotolarını gösterdim ceza aldın artık okul yok tehlikeli hareket yaptığın için Aslı ilede oynayamıcaksın dedin.Anne özür dilesem almazlar mı dedi :( içime oturdu resmen. gölge öğretmen hakkında bilgisi olan var mı ? 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


seymikkkkk

Bı daha gidin okulla konusun bence bı şans daha versinler. İlk okula başladığı için nasıl davranacağını bilememiş olabilir. 


babu

Daha once krese gitmis miydi? Gittiyse orada nasildi? 

Her durumda okulun bu kadar kisa surede boyle yargilarda bulunmasi dogru gelmedi bana. Gittigi kurumda pedagog/rehber ogretmen var mi? Ogretmenlerin yetkinligi nasil? Evde egitim vb konularda doktor gorusu lazim. Okullar canlari zor ogrenciyle ugrasmak istemeyince de boyle yapiyorlar bazen. 

Ben olsam bir cocuk psikiyatristi ile detayli konusur cocugumun davranissal herhangi ozel bir durumu olup olmadigini ogrenirdim. Bir de okuldaki sorunlarla ilgili yorum ve onerileri uzman verebilir. Gerekirse okula yonlendirme de yapar. Cevaplamak için Üye ol